Exprezidenti USA Clinton a Bush položili kytice u ukrajinského kostela v Chicagu

Chicago – Bývalí prezidenti Spojených států Bill Clinton a George Bush mladší v pátek navštívili ukrajinský kostel v Chicagu, aby vyjádřili podporu Ukrajincům v čase útoku ruských vojsk na jejich zemi. U kostela svatých Volodymyra a Olhy spolu položili kytice slunečnic svázaných stuhami v barvách ukrajinské vlajky, ukazuje videopublikované na Clintonově twitteru.

„Amerika stojí po boku Ukrajinců v jejich boji za svobodu a proti útlaku,“ napsal Clinton, který působil ve funkci hlavy státu v letech 1993 až 2001. Podobný vzkaz na twitteru publikoval jeho nástupce v Bílém domě Bush.

Video o jejich návštěvě připomíná, že Chicago je sesterským městem ukrajinského hlavního města Kyjev a že je domovem mnoha lidi s ukrajinskými kořeny. Čtvrti, v níž stojí kostel svatých Volodymyra a Olhy, se podle časopisu People přezdívá „ukrajinská ves“. Kromě katolického kostela zahrnuje také ukrajinský institut moderního umění či ukrajinské kulturní centrum.

Dva exprezidenti byli v Chicagu kvůli společnému řečnickému vystoupení, píše časopis People. „V duchu snahy spojit všechny Američany jim to zkrátka stoprocentně dávalo smysl,“ uvedli jejich mluvčí k rozhodnutí navštívit ukrajinský kostel.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 19. března 2022 Foto: screenshot YouTube – Bush a Clinton

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář