Falešná proroctví o konci světa poškozují evangelikální hnutí

New York – Bibličtí učitelé, kteří vyřkli proroctví o konci časů, která se ukázala jako nepravdivá, poškodili věrohodnost evangelikálů, uvedl křesťanský autor a teolog.

Internetové noviny Christian Post informují, že Kenneth R. Samples, filozof a apologeta, řešil v úterý několik otázek od lidí z oblasti proroctví o konci časů. Otázky a připomínky byly zahrnuty v reakcích na jeho knihu o konci světa, která varovala před spekulacemi o čase návratu Ježíše Krista.

Jedna osoba napsala: „Jsem přesvědčena na základě Božího Slova, že určitě žijeme v posledních časech. Není o tom pochyb. Písmo to ukazuje velmi jasně – mohu z něj vyčíst znamení doby.“ „Lidé se správně těší na druhý příchod, ale osobně navrhuji větší opatrnost, protože stejný typ předpokladů dělali nadšenci proroctví v celé historii církve,“ varoval.

„Mnozí šli bohužel dál a stanovili chybné datum – způsobili tak, aby nevěřící zpochybňovali pravdu o křesťanské víře. Jen za posledních 50 let několik významných učitelů Bible stanovilo termíny, dle mého názoru byly z eschatologického hlediska nezodpovědné a věrohodnost evangelikálního křesťanství tím utrpělo,“ uvedl teolog podle Christian Post.

Russell Moore, předseda Komise pro otázky etiky a náboženské svobody Jižní baptistické konvence, minulý rok varoval, že někteří lidé mohou kvůli neúspěšným předpovědím ztratit víru.

Samples dále dodal: „Veškerý obsah Písma musí být interpretován, avšak pouze Duch svatý ví skutečně celou pravdu Písma. A jak poznamenává apoštol Petr, některé interpretace Písma jsou ve skutečnosti nesprávné (2. Petrův 3:16). Takže všichni musíme být opatrní. Ba co víc, pokud člověk pečlivě nestudoval všechny hlavní eschatologické pozice, pak by tato měl být ještě opatrnější.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons, ilustrační foto 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář