Festival Na Výšinách rozezvučí pražský Vyšehrad

ESPÉ, Noemiracles, LÉVI, Pavel Helan, ONMY nebo Petr Špaček. Šestý ročník festivalu Na Výšinách přivede v sobotu 28. května do Prahy řadu známých hudebních osobností i začínajících talentů.

Křesťanský open-air festival se letos nově přesune na pražský Vyšehrad. Ten se po Letné, Vítkově a Petříně stane dalším vyvýšeným místem, kde se sejdou umělci nejrůznějších žánrů, aby kreativně sdíleli svou víru v Boha.

SOUVISEJÍCÍFestival UNITED zveřejnil první část kapel. Kdo z česko-slovenské hudební scény vystoupí letos ve Vsetíně?

„Snažíme se, aby program byl pestrý a každý si v něm něco dokázal najít. Zároveň ale chceme zvát interprety, kteří jsou nejen zajímaví ve své tvorbě, ale jsou inspirativní i svým životem,“ říká vedoucí organizačního týmu Na Výšinách Jan Adamec. Jména vystupujících pro rok 2022 jsou postupně zveřejňována na sociálních sítích festivalu.

Touhou organizátorů je vytvářet prostředí, kde se lidé mohou přiblížit Ježíši Kristu a osobně jej poznat. Cílem je bořit nesmyslné předsudky o církvi a ukazovat světu, jaká skutečně je. Po loňském úspěchu proto ani letos nebudou chybět přednášky a rozhovory o palčivých tématech. Zajímaví řečníci osloví jak křesťany, tak návštěvníky, kteří se o víře chtějí dozvědět něco víc. Za mikrofonem se objeví například Pavel Eder, Pavel Hošek, nebo Jakub a Monika Vejmělkovi.

O přesunu festivalu na Vyšehrad organizátoři uvažovali už delší dobu. „Myslíme si, že to je dobrý způsob, jak posunout festival zase o kousek dál. Na Petříně jsme naráželi na kapacitní omezení, chceme, aby mohlo přijít více lidí a užít si program na vedlejších scénách,“ vysvětluje Jan Adamec. Šestý ročník tak návštěvníkům nabídne rozšířený doprovodný program, zajímavější chill-out zónu i pohodlnější zázemí. K dispozici bude stejně jako v minulých letech osobní služba ve formě duchovního poradenství a individuálních modliteb.

Za festivalem Na Výšinách stojí tým složený z křesťanů z různých sborů a denominací, akci zaštiťuje Mládež pro Krista ve spolupráci s řadou dalších organizací a církví.

Autor: Tisková zpráva Datum: 5. dubna 2022 Foto: Festival Na Výšinách

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář