Festival UNITED city přinesl nové impulzy do Českých Budějovic

V sobotu 20. dubna 2024 se v Českých Budějovicích uskutečnil jednodenní festival UNITED city. Na akci, která zvala návštěvníky na dramaturgicky pestrý program, dorazilo na 600 účastníků včetně vystupujících a členů organizačního týmu. Část programu, původně plánovaná na venkovní prostranství, byla z důvodu nepříznivého počasí přesunuta do vnitřních prostor.

Ředitelka festivalu Daniela Hurtová hodnotí: „Opět jsme spojili síly a vytvořili krásný den v Českých Budějovicích! Místní organizátoři vyjadřovali vděčnost a radost z toho, že může být UNITED city pro mladé i u nich. Silným momentem programu byly modlitby zástupců devíti místních církví, kteří se přimlouvali a žehnali mladým lidem z pódia. Boží království na zemi má mnoho podob a já věřím, že toto je jedna z nich!“

Největší zájem měli návštěvníci o koncerty. Na pódiích se vystřídali místní hudebníci a interpreti, mezi které patřily kapely TWB, Slices of Hope, Michaela Kadlecová a Petr Wohlgemuth. Ze zahraničních hostů se představili slovenští rappeři TowMeot a americký worship leader Baruch Sanchez s kapelou.

Hned po hudbě byly nejnavštěvovanější částí programu semináře. Mezi probíraná témata patřilo: nejistota a strach (David Novák), síla malé víry (Martin Pavlík), problematika pornografie (Pete Lupton), sebepoškozování (Hana Polívková) a spiritualita pohybu (Vojtěch Razima).

Návštěvník Jirka zhodnotil seminář Jak na nejistotu a strach: „Myslím si, že téma strachu dnešní společností hodně rezonuje a to, jak David Novák toto téma uchopil, bylo skvělé. Seminář mluvil do mé aktuální situace a mohl jsem z něj načerpat. Líbila se mi i následná diskuze, která se hodně točila kolem spojitosti strachu z Pána Boha a božího trestu. David dokázal pohotově a věcně reagovat.“

Dalšími součástmi programu byly workshopy, talk show, taneční vystoupení a divadelní představení. Účastníci také mohli využít služeb poradenství a modlitební služby. Ke ztišení a modlitbám byl připraven modlitební stan.

Jako druhou letošní akci připravuje organizační tým letní festival UNITED, který se uskuteční od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2024 ve Vsetíně. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook. Na internetových stránkách je umístěn archiv nahrávek seminářů z předchozích ročníků, odkazy na podcastové platformy a probíhá zde předprodej vstupenek.

Tisková zpráva a foto festival UNITED.

Promo video UNITED 2024 – Sám sebou 

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář