Finský evangelikální lídr byl předvolán na policii kvůli brožuře o homosexualitě

Helsinky – Hlavní představitel evangelikální luteránské denominace ve Finsku byl 12. února předvolán na policii, kvůli distribuci brožury s názvem Jako muže a ženu je stvořil.

Evangelical Focus informuje, že Juhana Pohjola strávil na policii pět hodin a vypovídal v rámci předběžného vyšetřování k případu, jehož součástí je také poslankyně parlamentu Päivi Räsänenová, která brožuru napsala.

Räsänenová : Nyní je čas zkusit probudit ty spící a nevyskočit z potápějící se lodi

„Při důkladném výslechu jsem řekl, že jsem jako šéfredaktor zodpovědný za vydání a distribuci brožury. Odmítl jsem však být vinen zločinem etnické agitace,“ řekl podle Evangelical Focus Pohjola po setkání s policií. „Podle mého názoru text paní Räsänenové není pro homosexuály urážlivý. Ve svých odpovědích jsem dokazoval, že brožura učí v souladu s křesťanskou antropologií, že každý člověk je vzácný a stvořen k Božímu obrazu bez ohledu na sexuální orientaci,“ dodal.

„To však neznamená, že lidé nejsou před Bohem odpovědní za způsob svého života a za své morální rozhodnutí. Homosexuální životní styl je v rozporu s Božím řádem stvoření a přestupkem proti jeho vůli. Pokud to člověk nebude moci veřejně učit, zůstane poselství o hříchu a milosti bez základní svobody o náboženském vyznání,“ uzavřel.

Finská policie šetří poslankyni za citování pasáže z Bible

Päivi Räsänenová i Juhana Pohjola mohou být obviněni z „etnického agitace“ proti homosexuálním osobám, dodává Evangelical Focus. Sexuální orientace byla v roce 2011 přidána k zákonu, který byl původně vytvořen k potrestání rasismu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 15. února 2020  Foto: Web stránka evangelikální luteránské denominace – Juhana Pohjola

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář