Fotbalista Mohammad Salah daroval obětem tragédie v koptském kostele více než 3,7 milionu Kč

Fotbalová hvězda Liverpoolu Mohammed Salah věnoval 3 miliony egyptských dolarů (3 787 000 Kč) na pomoc obětem požáru v egyptském kostele, přestože je muslim.

Při požáru v Gíze zemřelo nejméně 41 lidí; odhaduje se, že v kostele Abu Sifin se shromáždilo více než 1 000 věřících. Dalších 45 návštěvníků kostela bylo zraněno. 

Úřady se domnívají, že požár vznikl v důsledku elektrické závady na klimatizační jednotce. Požár zablokoval vchod do kostela a způsobil tlačenici.  Mezi mrtvými je pravděpodobně nejméně 18 dětí. 

SOUVISEJÍCÍ Mezi více než 40 oběťmi nedělního požáru egyptského kostela je nejméně 15 dětí

Populární fotbalista byl již v roce 2022 podle novin Sunday Times označen za osmého nejštědřejšího člověka ve Velké Británii. 

Egyptský prezident Abdel Fattáh as-Sísí vyjádřil „upřímnou soustrast rodinám nevinných obětí, které odešly za svým Pánem do jedné z jeho modliteben“.

Ozbrojeným silám bylo nařízeno kostel obnovit. 

Křesťanský portál Premier informuje, že v loňském roce poskytla egyptská vláda přibližně 120 tisíc Kč rodinám postiženým poté, co v nemocnici v době vrcholící pandemie Covid-19 způsobila elektrická závada požár, při kterém zemřelo sedm pacientů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Mohammad Salah

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář