Mezi více než 40 oběťmi nedělního požáru egyptského kostela je nejméně 15 dětí

Káhira – Mezi 41 lidmi, kteří v neděli zahynuli při požáru koptského kostela v egyptském městě Gíza, je nejméně 15 dětí, napsal dnes zpravodajský web BBC. Kostel v dělnické čtvrti Imbába začal hořet, když byl plný lidí, včetně rodičů s dětmi, kteří přišli na ranní bohoslužbu. Mnoho dalších dětí bylo na hodině nebo ve školce v prvním patře čtyřpatrové budovy. Právě tam podle vyšetřovatelů vznikl požár způsobený elektrickým zkratem.

Většinu z úmrtí podle egyptského ministerstva zdravotnictví způsobila inhalace kouře. Řada dalších lidí zahynula v tlačenici, když se snažila z kostela uprchnout skrze zablokovaný vchod.

SOUVISEJÍCÍPři požáru v egyptském kostele podle koptské církve zahynulo 41 lidí

Mezi dětskými oběťmi neštěstí byla podle úřadů a pozůstalých pětiletá trojčata. O život přišly také jejich matka, babička a teta. Dalšími dětskými oběťmi jsou pětiletá dvojčata a jejich tříletý bratr. Seznam zemřelých zveřejnila místní nemocnice.

Mezi dospělými oběťmi je 50letý biskup kostela Abdal Masíh Bachít. Jeho žena byla vyfotografována na pohřbu s ohořelým kusem jeho roucha.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 16. srpna 2022 Foto:

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář