Francis Chan reagoval na kritiku svého vystoupení po boku „falešných učitelů“

Populární kazatel, autor a spoluzakladatel Cornerstone Community Church v Kalifornii Francis Chan reagoval na kritiku, kterou obdržel kvůli svému vystoupení na konferenci spolu s pastory považovanými za falešné učitele a propagátory evangelia prosperity.

Chan prohlásil, že bude i nadále mluvit na akcích, kde vystupují lidé, se kterými teologicky nesouhlasí. Uvedl to ve svém obsáhlém prohlášení ve snaze reagovat na kritiku účasti na únorové konferenci The Send v Orlandu.

Konferenci The Send napříč americkými městy pořádá od roku 2011 organizace The Call vedená evangelistou Lou Englem. Na únorové akci v Orlandu se sešlo více než 60 000 lidí, spolupořádali ji organizace Youth With A Mission a Christ for All Nations. Kromě Chana na ní vystoupili Benny Hinn, Todd White, Daniel Kolenda, Hillsong Young & Free, Jesus Culture nebo Bethel Music.

Francis Chan nyní čelí kritice za to, že sdílel pódium s lidmi, kteří „propagují evangelium prosperity“. Chan ve svém prohlášení zdůraznil, že teologie prosperity je „nebezpečným učením“, které je podle něj v rozporu s příkladem Ježíše Krista i jeho učedníků. „Ježíš své učedníky učil: Kdo chce jít za mnou, zapři sám sebe, vezmi svůj kříž a následuj mne. (Matouš 16:24),“ napsal Chan.

„Nový zákon je plný pasáží hovořících o utrpení, které jde ruku v ruce s rozhodnutím následovat Krista,“ doplnil. Teologie prosperity podle Chana poskytuje falešnou naději, která může vyústit ve zmatení a zklamání. „Kazatelé prosperity často slibují větší bohatství těm posluchačům, kteří darují více na jejich službu,“ podotkl. „To v Písmu nikdy nebylo slíbeno,“ zdůraznil.

Chan vysvětlil, proč občas přijímá pozvání na akce, kde je tolerována i jiná teologie, než kterou zastává on sám. „Věřím, že tam moje služba může být nejefektivnější – pokud mám svobodu mluvit o čemkoliv, o čem věřím, že Pán chce, abych řekl,“ prohlásil známý pastor.

Slíbil ale, že v budoucnu bude při výběru akcí obezřetnější. Podotkl, že sice chce upozorňovat na falešné učitele, v některých případech je však obtížné shromáždit věrohodné informace o jejich učení a názorech. „Pokud mě starší mé církve nepovedou k opaku, budu i nadále pokračoval v kázání na akcích s těmi, se kterými nesouhlasím,“ zdůraznil.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Kristýna Gillíková  Zdroj: The Christian Post  Foto: Pulse – Francis Chan

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář