Francis Chan řekl, že evangelikálové nikdy v historii neměli horší renomé

Francis Chan na adresu amerických evangelikálů řekl několik kritických slov. Autor knihy Crazy Love, během nedávné online konference s pastory z celého světa uvedl, že americká církev udělala několik „vážných chyb“, které způsobily pouze rozdělení a poškodily její renomé.

„Chyba číslo jedna“, kterou církev podle Chana udělala, je posedlost čísly. Kritizoval také evangelikály, kteří jsou úzce spojeni s politikou. „Opravdu jsem přesvědčen, že v USA jsme udělali několik závažných chyb, které vedly k tomu, že církev se dostala do stavu, ve kterém se právě nachází: maximálně rozdělená a reputace evangelikálních křesťanů v USA nebyla nikdy horší,“ konstatoval podle Christian Today oblíbený řečník a pastor, který nyní misijně působí v Hongkongu.

Upozornil, že jen pouhé vyslovení slova „evangelikál“ evokuje kritiku a odstup. „Mnozí se domnívají, že se jedná jen o nějakou politicky řízenou skupinu, se kterou nechtějí mít nic společného,“ což je podle Chana velmi smutná vizitka pro evangelikální křesťanství.

„Nikdy to nebylo tak zlé,“ dodal. Chan dále kritizoval posedlost americké církve, účastí věřících na bohoslužbách. Poznamenal, že pastoři byli „v panice“, když se snažili přimět co nejvíce lidí, aby přišli v neděli do kostela, a přitom obětovali smysluplné vztahy.

Chan řekl, že i když „to vypadá, že existují i ​​jiné metody, které by mohly fungovat lépe“, křesťané by se měli vrátit k základům, jako jsou modlitba a milování jeden druhého.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. listopadu 2020 Foto: CC Search – Francis Chan

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář