Francouzský biskup byl obviněn z pokusu o znásilnění

Paříž – Francouzský biskup z La Rochelle Georges Colomb byl předběžně obviněn z pokusu o znásilnění dospělého muže před deseti lety. Oznámila to podle agentury AP pařížská prokuratura. AP poznamenala, že jde o poslední z rostoucího počtu obvinění ze sexuálního zneužívání duchovními ve Francii.

Francouzská biskupská konference uvedla, že Colomb obvinění popírá a zaslouží si presumpci neviny. Biskup požádal Vatikán o zbavení povinností biskupa, aby se mohl připravovat na svou obhajobu. Biskup podle agentury AFP nevykonává své povinnosti od června, je pod soudním dohledem a má zakázáno kontaktovat předpokládanou oběť, které v době incidentu bylo 40 let.

SOUVISEJÍCÍV Polsku byl zatčen mnich obviněný ze 14 sexuálních trestných činů na dětech

Francouzský investigativní web Mediapart napsal, že hodnostáři v katolické církvi o obviněních věděli několik let. K prokurátorům se záležitost dostala až letos v květnu, kdy pařížská arcidiecéze a katolická organizace Společnost zahraničních misií v Paříži (MEP) předložila zprávu o pokusu o znásilnění z roku 2013, uvedla prokuratura.

Colomb stál v čele MEP v letech 2010 až 2016 a muž, který ho obvinil, byl v době inkriminovaného incidentu v objektu MEP. Colomb se stal biskupem v roce 2016.

Komise zodpovědná za odškodnění obětí sexuálního násilí ve francouzské církvi podle AFP uvedla, že ji kontaktovalo více než 800 lidí. Odškodnění doporučila v 313 případech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 21. listopadu 2023 Foto:

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář