V Polsku byl zatčen mnich obviněný ze 14 sexuálních trestných činů na dětech

Varšava – Polská policie zatkla františkánského mnicha, který je obviněný ze 14 sexuálních trestných činů z velké části na dětech mladších 15 let, jichž se údajně během deseti let dopustil v Polsku i v zahraničí. Na svých internetových stránkách o tom informuje televize TVN24.

Čtyřiašedesátiletý Polikarp N. je podezřelý, že zneužíval důvěry, jakou k němu lidé měli, a pod záminkou různých náboženských obřadů čtyři nezletilé svedl k pohlavnímu styku nebo dalším sexuálním činnostem. Piotr Pawlowski z tiskového oddělení gdaňské policie řekl, že tyto činy se děly v letech 2006 až 2016.

SOUVISEJÍCÍSexuální zneužití zažilo v církvi ve Španělsku přes 400.000 lidí, uvádí zpráva

Portál onet.pl už loni v září informoval, že Polikarp N., který přes 20 let působil na vatikánském státním sekretariátu a patřil ke spolupracovníkům papeže Františka, byl na jaře roku 2021 postaven mimo službu kvůli podezření ze sexuálního zneužívání nezletilých. Policie případ začala vyšetřovat na podnět zástupce františkánského řádu pro ochranu dětí a mládeže.

Soud na žádost prokuratury poslal Polikarpa N. na tři měsíce do vazby. Duchovní se nepřiznal k činům, z nichž je obviněný, a odmítá se k nim vyjadřovat, uvedla policie.

Postavením polské katolické církve v posledních letech otřásají sexuální skandály duchovních často v souvislosti se sexuálním zneužíváním nezletilých. Nedávno papež František přijal rezignaci sosnowieckého biskupa Grzegorze Kaszaka. Jím vedená diecéze se dostala do středu pozornosti kvůli tomu, že jeden z kněží uspořádal sexuální orgie, po nichž najatý prostitut skončil v péči lékařů po předávkování léky na podporu erekce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 31. října 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář