Francouzský prezident Macron hovořil s papežem o dění na Ukrajině i eutanázii

Vatikán – Papež František dnes přijal francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s manželkou Brigitte na soukromé audienci ve Vatikánu. Necelou hodinu spolu hovořili o válce a humanitární situaci na Ukrajině, přijímání migrantů nebo debatě o eutanázii ve Francii, informovaly světové agentury. Macron se s papežem setkal potřetí.

Papež František válku na Ukrajině a krutosti páchané na civilistech již několikrát odsoudil a vyzval Rusko k ukončení invaze a k dialogu.

SOUVISEJÍCÍKřesťané ve Francii žádají Macrona, aby během pandemie zakázal kampaně na porno stránky

Macron se později setkal také se dvěma vysoce postavenými vatikánskými diplomaty. Podle agentury Reuters s nimi jednal o dění na Kavkaze, Blízkém východě a v Africe. Tato schůzka obvykle navazuje na obsah audience u papeže, poznamenává agentura.

Zatímco o obsahu jednání papeže s prezidentem obě strany dle zvyklostí mlčí, obšírně popisují dary, které si vyměnily. Papež předal francouzskému prezidentovi bronzovou medaili zobrazující Svatopetrské náměstí. Macron papeži věnoval vydání spisu K věčnému míru od filozofa Immanuela Kanta z roku 1796.

Macron přicestoval do Říma v neděli, setkal se s nově jmenovanou italskou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Za toto setkání na domácí scéně sklidil silnou kritiku, neboť Meloniová se řadí ke krajní pravici, zatímco Macronova vláda k politickému středu.

Macron byl na první audienci u papeže v červnu 2018, podruhé loni v listopadu. Dnes se oslovovali křestními jmény a panovala přátelská atmosféra. Brigitte Macronová papeži řekla, že se za něj každý den modlí, napsala agentura AFP.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 24. října 2022 Foto: Wikimedia Commons – Emmanuel Macron

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář