Franklin Graham kritizuje olympiádu v Pekingu a označil ji za propagandu

Franklin Graham řekl, že nebude sledovat zpravodajství o zimních olympijských hrách, přestože podporuje tým USA.

„I když podporuji sportovce týmu USA na olympiádě, nebudu sledovat zpravodajství NBC o hrách a veškerou propagandu, která s tím přichází,“ napsal známý evangelikál na sociální síti poté, co sdílel komentář Nancy Pelosiové, která varovala americké sportovce, aby „neriskovali hněv čínské vlády, protože jsou bezohlední“.

Křesťanské organizace projevují značné obavy ohledně náboženských svobod v Číně.

SOUVISEJÍCÍSkupina čínských křesťanů nedostala v Koreji azyl, teď jim hrozí deportace 

Někteří volali po diplomatickém bojkotu her, ale Henrietta Blythová z Open Doors se k problému vyjádřila a pro portál Premier řekla, že problém není tak snadný, jak by si někdo mohl myslet: „Je to velmi komplikované, protože čínská vláda se domnívá, že církev je infiltrovaná ze Západu.“

Čína od nástupu prezidenta Si Ťin-pchinga vytváří stále větší tlak na náboženské skupiny v této komunistické zemi. Mezi nejvíce pronásledované křesťany patří členové církve Early Rain Covenant Church, které pastor Wang I dostal osmiletý trest odnětí svobody. Některé země včetně Spojených států, deklarovaly diplomatický bojkot nadcházejících olympijských her kvůli perzekuci ujgurské menšiny, již některé země nazvaly slovem genocida.

Open Doors odhaduje, že Čína má více než 97 milionů křesťanů, z nichž mnozí jsou členy neregistrované podzemní církve. Americká organizace International Christian Concern zdokumentovala od června 2020 do července 2021 více než 100 případů pronásledování křesťanů v Číně.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. února 2022 Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Škoda, že neuvedl čeho se ta propaganda týká…žádnou jsem totiž nezaregistroval. Naopak jsem si všiml politické propagandy proti olympiádě.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář