Křesťan dnes

Franklin Graham se modlil s Netanjahuem; Samaritan’s Purse darovala Izraeli 21 sanitek

Jeruzalém – Vlivný americký evangelikál Franklin Graham, syn legendárního evangelisty Billyho Grahama, se ve středu setkal a modlil s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem poté, co navštívil několik kibuců zničených útokem Hamásu.

Graham, který stojí v čele mezinárodní evangelikální humanitární organizace Samaritan’s Purse a Billy Graham Evangelistic Association, ve čtvrtečním prohlášení pro The Christian Post uvedl, že setkání s Netanjahuem pro něj bylo ctí, a dodal, že premiér potřebuje modlitby. 

SOUVISEJÍCÍ Evangelikálové se připojili ke 100 000 protestujících proti antisemitismu v Paříži

„Čelí nejtěžšímu období od zrodu svého národa, když bylo zabito 1 400 lidí, více než 240 mužů, žen a dětí bylo zajato jako rukojmí a mnoho lidí bylo zraněno při útoku Hamásu,“ uvedl Graham. 

„Jak jsem hovořil s ženou, jejíž manžel byl zajat jako rukojmí, strach a bolest v srdci jsou zdrcující,“ pokračoval. „Modlete se za tyto rukojmí a jejich rodiny, modlete se za premiéra Netanjahua a modlete se za mír v Jeruzalémě.“

Poté, co teroristé z Hamásu minulý měsíc zaútočili na civilní komunity v jižním Izraeli, vyslala organizace Samaritan’s Purse do země tým pro pomoc při katastrofách a spolupracuje s více než 50 církvemi v Izraeli a Gaze. Samaritan’s Purse také podporuje církve, které Palestincům poskytují potraviny a léky.

Samaritan’s Purse uvádí, že poskytla izraelské záchranné službě 21 sanitek, protože Hamás mnoho těchto vozidel během útoku zničil. Sedm poskytnutých sanitek bylo pancéřovaných, aby poskytovaly dodatečnou ochranu zdravotnickému personálu a pacientům. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. listopadu 2023 Foto: Samaritan’s Purse – Franklin Graham s Netanjahuem

Exit mobile version