Franklin Graham vyzval křesťany, aby se obrátili k Bohu a modlili se za jeho ochranu

New York – Pandemie koronaviru je podle Franklina Grahama výsledkem hříchu v „padlém světě“, který se „obrátil zády k Bohu“.

V úvodu k rozhovoru Graham připustil, že nikdo si nemyslel, že by jeho organizace Samaritan‘s purse někdy potřebovala zřídit nemocnici v centru New Yorku.

Syn proslulého evangelisty Billyho Grahama a prezident křesťanské humanitární organizace Samaritan’s Purse, měl v sobotu rozhovor s televizi Fox News.

Hlavním tématem byla provizorní stanová nemocnici Samaritan’s Purse, která se rozložila v Central Parku v New Yorku. Město New York se stalo hlavním epicentrem šíření epidemie a média informují, jak jsou nemocnice plné chorých pacientů a zdravotnický personál z dalších oblastí USA přichází na pomoc v boji s COVID-19.

FRANKLIN GRAHAM

President of Samaritan's Purse Franklin Graham is doing his part to help the community during a time of crisis. Check it out what he has been involved with to help combat the Coronavirus and help those in need.

Zveřejnil(a) Judge Jeanine Pirro dne Sobota 4. dubna 2020

„Tato pandemie je výsledkem padlého světa, světa, který se obrátil zády k Bohu,“ řekl Graham v rozhovoru. „Chtěl bych lidi povzbudit, aby se modlili, a společně jsme žádali Boha o pomoc.“

Ke konci rozhovoru byl dotazován: „Proč by Bůh dovolil, aby se takové věci staly?“ „Nemyslím si, že by to Bůh plánoval,“ odpověděl. „Je to kvůli hříchu, který je na světě. Člověk se obrátil zády k Bohu. Zhřešili jsme proti Němu. Potřebujeme prosit o Boží odpuštění.“

„O tom jsou Velikonoce,“ pokračoval Graham. „Je to o Bohu, který miluje svět a dal svého jediného Syna, aby kdokoli, kdo v Něj věří, nezhynul, ale měl věčný život.“

Ujistil, že „Kristus přišel zachránit hříšníky“ a „zachránit svět“. „Pokud do Něj vložíme svou víru a důvěru, odpustí nám naše hříchy a uzdraví naše srdce a změní běh našich životů,“ dodal Graham.

V minulosti organizace provozovala polní nemocnice ve válkou zničených zemích, jako je Irák, a v oblastech zasažených katastrofou, jako jsou Bahamy, po hurikánu v roce 2019.„Nikdy jsme si nemysleli, že budeme v New Yorku, to je jisté,“ připustil Graham. „Tyto stany jsou nejmodernější mobilní nemocnice.“ Samaritan’s Purse provozuje také 68 lůžkovou pohotovostní polní nemocnici mimo nemocnici v severní Itálii, nedaleko Milána.

Graham vyzval lidi na celém světě, aby se modlili za Boží ochranu a že „Boží ruka nás z této pandemie osvobodí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 8. dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář