Křesťan dnes

Gangsteři z drogového kartelu se ve vězení nechali pokřtít

Dallas – Členové texaského megasboru viděli za posledních šest měsíců neuvěřitelné věci od spuštění misijní práce uvnitř největší státní věznice s maximální ostrahou.

To, co se stalo minulý týden, bylo po prvé v historii věznice Colfield, která se nachází asi 90 minut cesty autem od Dallasu. Svůj domov zde má zhruba 4 200 trestanců.

Fox News informuje, že sbor Gateway Church byl pozván ke křtu několika vězňů, kteří tráví 23 hodin denně v oddělených celách nebo na samotce s ocelovými dveřmi s otvory, protože jsou nebezpeční.

Niles Holsinger z vězeňské služby sboru označil svou zkušenost z minulé středy za „ohromující,“ popsal pastor v rozhovoru pro Fex News tento jedinečný moment.

Pět gangsterů z drogového kartelu bylo přivedeno do tělocvičny spoutáno na rukou, nohou a kolem pasu v doprovodu několika policistů.

Tři z nich byli umístěni na jedné straně místnosti a dva na druhé. Strážce řekl pastorovi, že je to proto, že pocházeli z konkurenčních gangů a jediná možnost, jak opustit gang nebo kartel, je smrt.

Holsinger promluvil o samotě s každým z nich o jejich minulosti. „Snažil jsem se jít celý svůj život vlastní cestou a dostalo mě to sem,“ řekl jeden z vězňů pastorovi. „Chci teď zkusit Boží cestu… vyjdeme z vody jako noví lidé.“

„Tihle kluci ze dvou různých gangů vyznávali stejného Pána, byli pokřtěni ve stejné vodě a společně i odešli. Stráže již nedrželi v rukou zbraně, protože Bůh něco v jejich životě udělal,“ řekl Holsinger.

Zbývajících 14 vězňů bude pokřtěno v červenci. Sbor také plánuje vzít několik tisíc Biblí, aby je poskytli vězňům.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Gateway Church – Bohoslužba ve věznici Colfield

 

 

Exit mobile version