Goodwill Shana: Situace ve světě je kritická, nemůžeme zavírat oči před utrpením

Jakarta – Evangelikálové z celého světového byli na setkání v indonéské Jakartě vyzváni, aby zkontrolovali své priority a zda pracují na tom, aby evangeliem zasáhli nevěřící.

Goodwill Shana, prezident Asociace evangelikálních křesťanů v Africe, varoval před „zlehčováním“ Velké poslání. Upozornil, že jako křesťané čelíme výzvě nést evangelium do celého světa.

Při oslovení valného shromáždění Světové evangelikální aliance Shana podle Christian Today varoval, že církev se může zaměřit na nesprávné věci.

„Naléhavost situace ve světa je nyní horší než kdy předtím … situace ve světě je kritická,“ varoval.

„Nemůžeme jednat tak, jako bychom nic neslyšeli o chudobě ve světě, o obchodování s lidmi, o ženách a dětech, které jsou denně zneužívány.“

„Nemůžeme předstírat, že nevidíme, jak špatná je situace.“ Pokračoval tím, že lhostejnost k utrpení světa je opakem lásky. „Pokud vás to nevyrušuje, tak co potom? Pokud se vás toto nedotkne, tak co jiného?“ apeloval na přítomné.

Pokračoval: „Chtěl bych věřit, že když opustíme toto valné shromáždění, budeme cítit tento pokračující tlak, abychom znovu vyšli ven se zvěstí evangelia.“

„Vzpomínáš si na ty dny, kdy jsi uvěřil? Když si založil sbor? Když jsi začal službu? Jak jsi každému hovořil o Ježíši. Bůh ti znovu říká: „Jdi s tou zvěstí ven.“

„Je toho mnoho, co můžeme dělat. Království Boží stále hledá ztracené, chudé a zoufalé.“

Rob Hoskins, prezident společnosti One Hope International, řekl, že zatímco současný věk zažívá „dramatický okamžik změny,“ církev „nevyužívá všech možností, co nám Bůh v této generaci nabídl.“

Poznamenal, že s ohledem na rychlé technologické změny ve světě musí být církev inovativní, aby udržovala krok s „trojským koněm“ sekulárních myšlenek přicházejících k mladým lidem prostřednictvím jejich telefonů a dalších platforem.

Bambang Budijanto, generální tajemník Asijské evangelikální aliance, uvedl, že statistické údaje o podílu sborů aktivně činících učedníky byly „velmi smutné.“ Předložil delegátům nedávný výzkum skupiny Barna, který zjistil, že v USA se na učednictví podílela pouze pětina sborů.

-mn-  Datum: 15. listopadu  2919 Foto: WEA

 

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. A bude ještě hůř. I to je nutné hlásat a dokazovat, proč spočívá záchrana z tohoto světa pouze v evangeliu. Mnoho lidí žije v omylu, že je možné tento svět nějakým zázrakem vylepšit. Stejně, jako nelze duchovně vylepšit naše padlá těla, nelze vylepšit ani tento svět.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář