Graham zavítal na evangelizační turné po Mongolsku. Tisíce lidí si přišly vyslechnout zvěst o Kristu

Evangelista Franklin Graham kázal v sobotu večer tisícům lidí v Mongolsku při své vůbec první akci v této zemi o Boží lásce. 

Festivalu radosti v hlavním městě Ulánbátaru se zúčastnilo více než 17 300 lidí a stovky lidí se rozhodly následovat Ježíše Krista.

„Jste zlomeni ve svém duchu? Jste duchovně prázdní? Promarnili jste svůj život? Přijdete k Němu?“ ptal se prezident organizace Billy Graham Evangelistic Association (BGEA), shromážděného zástupu lidí. „Potřebujete Ježíše Krista – On je jedinou cestou k Bohu.“

SOUVISEJÍCÍFranklin Graham plánuje velké evangelizační turné s cílem oslovit tisíce lidí

CBN News informuje, že myšlenka na toto turné vznikla před 20 lety, kdy se mongolští církevní vedoucí začali modlit, aby BGEA uspořádala v zemi evangelizační akci. 

Více než 260 představitelů mongolské církve spolupracovalo na přípravě nezapomenutelného víkendu a je to poprvé v historii, kdy místní církev uspořádala podobnou akci. 

„Viděli jsme, jak lidé v mnoha jiných zemích přicházejí na tyto akce a vkládají svou víru a důvěru v Božího Syna Ježíše Krista. Je to požehnání a my jako křesťané v Mongolsku chceme požehnat lidem v naší zemi tím, že se budeme podílet na této příležitosti a povíme jim o velké Boží lásce k nim,“ řekl pro CBN News Bayasgalan Lkhagva, pastor církve Blessing Rain Church a hlavní organizátor.

„Evangelista Franklin Graham sdílí evangelium v mnoha částech světa a my se těšíme, až ho přivítáme v Ulánbátaru a uvidíme, jak Bůh prostřednictvím Festivalu radosti mění životy,“ řekl agentuře BGEA.  

V Mongolsku žijí více než tři miliony lidí a polovina z nich bydlí v hlavním městě Ulánbátaru. Jak informovala zpravodajská stanice CBN News, křesťanští evangelisté se již několik let snaží dostat také do odlehlých mongolských provincií.

Franklin Graham na bezplatné dvoudenní akci představil mongolskou kulturu prostřednictvím hudby a umění. 

„To, co dělá Mongolsko výjimečným, jsou lidé, a já jsem si je při pobytu zde opět zamiloval,“ napsal Graham na Facebooku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. září 2022 Foto: BGEA – Franklin Graham

https://www1.cbn.com/cbnnews/world/2022/september/franklin-graham-preaches-gospel-to-thousands-in-mongolias-first-ever-festival-of-joy-lives-changed-for-eternity?utm_source=news&utm_medium=email&utm_campaign=news-eu-cbnnews&utm_content=220913-5074506&inid=7efeb791-94a5-498b-8fbc-cd79b0ab72c7

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář