Franklin Graham plánuje velké evangelizační turné s cílem oslovit tisíce lidí

Vzhledem k rostoucímu nepřátelství vůči křesťanské víře se evangelista Franklin Graham na podzim chystá v rámci svého turné s názvem Bůh tě miluje navštívit šest amerických měst, aby Božím slovem oslovil tisíce lidí. 

Turné, které začne 24. září a skončí 2. října, bude zahrnovat jednodenní evangelizační akce v Allentownu a Yorku v Pensylvánii, Youngstownu v Ohiu, Flintu v Michiganu, Waukeshe ve Wisconsinu a Rochesteru v Minnesotě.

SOUVISEJÍCÍKrálovna byla přítelkyní mého otce Billyho Grahama, ale hlavně byla opravdovou přítelkyní křesťanské víry

„Věřím, že právě zde, v těžké práci, odvaze a odhodlání se nachází páteř našeho národa, ale tolik lidí v naší zemi se potýká s problémy. Hledají naději, pokoj a smysl svého života,“ uvedl prezident a výkonný ředitel Evangelizační asociace Billyho Grahama, v prohlášení, které poskytl deníku The Christian Post.

„Přicházíme, abychom všem připomněli, že existuje dobrá zpráva! Bůh nás miluje a poslal na zem svého Syna Ježíše Krista, aby nás zachránil z našich hříchů,“ dodal Graham.

První evangelizační akce se uskuteční 24. září v Allentownu.

Na webových stránkách turné Graham vysvětluje: „Amerika zoufale potřebuje naše modlitby. Zdá se, že otevřené nepřátelství vůči pravdě Božího slova ve všech oblastech společnosti neustále sílí. Chci se s lidmi podělit o přímé poselství evangelia.“ 

Na bezplatném turné, v rámci kterého budou ve vybraných městech hrát živě také Newsboys a Marcos Witt, spolupracuje s BGEA více než 725 místních sborů a pastorů.

„Navzdory celosvětové pandemii, ekonomickým problémům a válce v zámoří věříme, že budoucnost je i nadále světlá díky naději, která se nachází pouze v Ježíši Kristu,“ řekl Randy Landis, zakladatel a pastor církve Life Church v Allentownu, prvního města, které Graham navštíví.

Jon Schwartz, výkonný pastor církve Life Church, řekl: „Nemůžeme se dočkat, až v srdcích obyvatel Allentownu a členů okolních komunit povstane naděje díky turné Bůh tě miluje.“

BGEA informuje, že turné je mnohem víc než jen samotné setkání na jeden večer. „V měsících před turné nabízí BGEA místním sborům bezplatné školení a přípravu na evangelizaci. Mnozí z těch, kteří se ho účastní, slouží na turné jako modlitební dobrovolníci.“

Podle CBN News se nedávného Grahamova turné ve Velké Británii zúčastnilo více než 18 000 lidí a 1 400 lidí uvěřilo v Ježíše Krista.Graham uspořádal turné navzdory odporu některých LGBT aktivistů, včetně velšského politika z Labouristické strany, kvůli svým biblickým názorům na manželství.

Graham, který podnikl právní kroky proti britským místům, která zrušila akce jeho turné v roce 2020, tehdy uvedl, že kritika byla očekávaná. „Říkají: No, urážíte spoustu lidí. Já je neurážím, ale uráží je Bůh, protože to říká Bůh. Ale moje poselství není namířeno proti homosexuálům nebo lidem, kteří smýšlejí jinak nebo uctívají jinak než my. Moje poselství je poselství o lásce.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. září 2022 Foto: BGEA – Franklin Graham

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář