Greg Laurie k Wilsonově smrti: Spása nepochází z našich skutků, ale od Krista

Pastor Greg Laurie se zabýval tématem sebevraždy mezi křesťany a tvrdí, že lidé nebudou souzeni za poslední věc, kterou udělali před smrtí, ale za poslední věc, kterou Ježíš udělal před svou smrtí.

Laurie, dlouholetý pastor sboru Harvest Christian Fellowship v Kalifornii, po sebevraždě pastora Jarrida Wilsona ve čtvrtek při pohřbu zdůraznil, že „jeden temný okamžik v křesťanském životě nemůže změnit to, co pro nás na kříži Kristus udělal,“ a citoval pasáž z Římanům 8,38-39.

Text dané pasáže je: „Jsem jist, že ani smrt ani život, ani andělé ani mocnosti, ani přítomnost ani budoucnost, ani žádná moc, ani výšiny ani hlubiny, ani co jiného v celém tvorstvu nás nedokáže odloučit od lásky Boží, která je v Kristu Ježíši, našem Pánu.“

„Nejdeme do nebe kvůli tomu, co jsme my udělali. Jdeme do nebe kvůli tomu, co On udělal,“ zdůraznil Laurie.

Ke smrti svého manžela Juli Wilsonová na sociální síti napsala: „Už žádná bolest, žádné boje, jsi konečně svobodný. Myšlenky na sebevraždu a deprese tě živily nejhoršími lžemi, ale ty znáš Ježíšovu pravdu a vím, že jsi v tuto chvíli po jeho boku. Budu tě vždy milovat, Thomasi Jarride Wilsone. Ale musím říci, že jsi pryč a mé srdce je plné bolesti. Sebevražda nedostane poslední slovo, vždy jsi říkal, že poslední slovo má naděje.“

„Opravdu není správné soudit. Teď je čas na soucit,“ řekl Laurie a pokračoval, že pastoři ani proroci nemají všechny odpovědi.

Jarrid Wilson, kterému bylo 30, spáchal v pondělí sebevraždu. Byl známý svým soucitem s lidmi, kteří se potýkají s depresemi a sebevražednými myšlenkami. Vedl organizaci, která řešila problémy duševního zdraví.

Známý americký pastor a poradce spáchal sebevraždu>>

 

Čtvrteční pietní bohoslužby se zúčastnila i Kay Warrenová, autorka a manželka dlouholetého pastora Ricka Warrena ze sboru Saddleback, jehož syn Matthew, jemuž byla také diagnostikována deprese, když mu bylo 7 let, spáchal sebevraždu v dubnu 2013.

Přibližně před třemi týdny Warrenová mluvila telefonicky s Wilsonem a jeho manželkou a diskutovali o tom, jak může církev pomoci lidem řešit duševní choroby.

„Jedním z následků sebevraždy jsou otázky. Myslím, těžké a složité otázky,“ zdůraznila Warrenová, „otázky, které vás nenechají v noci spát, otázky, které vás mohou trápit, otázky, které vás mohou nechat plné viny, mohou vás nechat plné pochybností… s tolika bolestmi.“

Jedinými lidmi, kteří opravdu vědí, proč si Wilson vzal život, jsou Jarrid a Ježíš, dodala.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 17. září 2019  Foto: Harvest.org

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář