Hector Aleem: pákistánské odvolací soudy jen tak Asifa Pervaize neosvobodí

Sedmatřicetiletý pákistánský křesťan Asif  Pervaiz byl obviněn z rouhání na základě paragrafu 295-C o rouhačství a odsouzen k trestu smrti. V roce 2013 měl údajně poslat sms, ve které hanobil proroka Muhammada. Ačkoli se Asif Pervaiz proti rozsudku odvolal k vrchnímu soudu, o brzkém propuštění nemůže být ani řeč. Bude trvat nejméně pět let, než se vrchní soud bude případem zabývat. Do té doby bude Asif čekat ve vězení. 

Vrchní soud pravděpodobně jeho odvolání zamítne. Poté se Asif obrátí na Nejvyšší soud a bude trvat dalších deset let, než se celá kauza opět prošetří. Pro Asifa to bude znamenat 18 let vězení, než ho soudy zprostí viny. 

Asifovi je nyní 37 let. Pokud bude propuštěn po dlouhých soudních tahanicích, bude mu 55 let. Podle předsedy nevládní organizace Peace Worldwide Hectora Aleema, která pomáhá pronásledovaným křesťanům v Pákistánu, jsou šance na jeho propuštění mizivé. 

Pro Asifovu rodinu jeho pobyt ve vězení znamená finanční krizi, protože je na něm zcela závislá. Celé věci ani neprospívá fakt, že se Asifova rodina musí skrývat před náboženskými fanatiky, kteří jí usilují o život. 

Čekání ve vězení na odvolací soud Asifovi nepřinese mnoho poklidných chvil. Život v pákistánském vězení je pro křesťany velmi nebezpečný. Každou chvíli vás může ubít policista nebo spoluvězeň.

Ani po propuštění nebude mít Asif mnoho možností. Propuštěným křesťanům z vězení Pákistán novou budoucnost nenabídne. Kdokoli je může připravit o život. 

Bez mezinárodního tlaku se pravděpodobně z vězení jen tak nedostane. Prosíme o modlitby a sdílení jeho případu. 

Pastor Hector Aleem je předsedou nevládní organizace Peace Worldwide s poradním postavením v Hospodářské a sociální radě OSN.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář