Hillsong a Chris Tomlin zrušili po kritice prodej VIP vstupenek

Kapela Hillsong United a zpěvák Chris Tomlin zrušili po kritice na sociálních sítích předprodej VIP vstupenek na nadcházející turné po Spojených státech.

Vstupenky na turné oblíbeného worshipového dua  se začnou prodávat tento pátek. Kromě běžných lístků měli fanoušci možnost si zakoupili „VIP zážitek“, který zahrnoval fotografie z přehlídkového mola ve stylu celebrit, prémiová sedadla a exkluzivní dárky.

SOUVISEJÍCÍČlenka australského Hillsongu vyhrála prestižní pěveckou soutěž

Kritici těchto novinek to však popsali jako komercializaci uctívání.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Worshipový lídr Tom Read to pro časopis Premier Christianity komentoval těmito slovy: „Mnoho z nás si dobře uvědomuje, že hudební průmysl zasáhl i worshipové kapely a ukrývá temné podhoubí komercionalizace. Ale tady se zdá, že už autoři se ani nesnaží to skrývat. Worshipová hudba a velká část současné církve má problém s celebritami. A je na čase, abychom o tom začali mluvit.“

Portál Premier dále informuje, že zatímco balíčky vstupenek zůstávají připraveny k prodeji, již nejsou označeny jako VIP, ale místo toho se prodávají jako „zážitkový balíček“.

Chris Llewellyn z kapely Rend Collective pro změnu napsal na webovou stránku časopisu Premier Christianity, že turné by nebylo finančně životaschopné bez dodatečného příjmu z výhod, jako je tato.

„Jedním z hlavních mechanismů, kterými se velké křesťanské koncerty ve skutečnosti vyplatí dělat, je prostřednictvím upgradovaného prodeje vstupenek – myslím tím kupříkladu VIP zážitek – nebo prostřednictvím sponzorství. Mohu s jistotou říci, že bez těchto věcí by moje vlastní kapela nemohla koncertovat.“

„Je to proto, že již nyní snižujeme ceny vstupenek na závratně nízké ceny ve srovnání s ekvivalentními umělci v sekulárním světě, abychom koncerty co nejvíce zpřístupnili,“ pokračoval.

„Ano, tato služba má svou cenu, ale ve světě kompromisů bych raději nabídl tuto službu za příplatek lidem, kteří se vyjádřili, že ji chtějí, než abych musel mít pro všechny dražší vstupenky.“

Chris Tomlin a Hillsong United v únoru zahájí 33denní turné po USA. Začínají v Severní Karolíně a končí v Georgii. Vstupenky se pohybují v ceně od 30 do 300 amerických dolarů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. října 2021 Foto:

https://premierchristian.news/en/news/article/hillsong-and-chris-tomlin-remove-vip-from-ticket-packages-following-backlash?utm_source=Premier%20Christian%20Media&utm_medium=email&utm_campaign=12729006_daily%20news%2022%20October%202021&utm_content=1&dm_i=16DQ,7KTRI,C3NX6,UUQ4H,1

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář