Hillsong chce více žen ve vedení denominace na cestě ke „zdravé církvi“ 

Australská megacírkev Hillsong oznámila řadu změn ve své řídící struktuře v rámci své cesty ke „zdravé církvi“.

Dočasný pastor Philip Dooley a předseda správní rady Stephen Crouch se o změnách podělili během setkání se shromážděním v ústředí Hillsongu v Austrálii, jen několik dní poté, co pastor Dooley potvrdil, že církev čelí žalobě kvůli finančním machinacím. 

Zpravodajský portál Premier informuje, že Crouch, který nastoupil do funkce předsedy správní rady po březnovém odchodu Briana Houstona, řekl, že je „přesvědčen“, že církev bude spolupracovat „při největší změně, které jsme kdy jako církev čelili“. 

SOUVISEJÍCÍAustralské úřady vyšetřují Hillsong, zda se církev nedopustila daňových úniků 

Zakládající pastor církve Brian Houston zastával funkci vedoucího pastora i předsedy správní rady – tyto dvě role budou nyní v rámci změn, které Crouch a pastor Dooley oznámili, oddělené. 

„Jsem za to velmi vděčný,“ řekl pastor Dooley. 

„Opravdu jsem, protože jsem měl dost práce a mít odděleného předsedu je opravdu užitečné, aby unesl tíhu, protože to, co děláme a o co nám jde, má velkou váhu v odpovědnosti za dobré vedení naší církve.“ 

Byly také oznámeny změny ve struktuře představenstva. 

Dlouholetý generální ředitel Hillsongu George Aghajanian, vedoucí pastor Hillsongu London Gary Clark, výkonný ředitel developerské společnosti Hillscorp Phillip Denton a předseda společnosti Gloria Jean’s Coffee Nabi Saleh odešli ze svých rolí v představenstvu, takže v něm zůstalo pouze pět členů. 

Patří mezi ně pastor Philip Dooley, Stephen Crouch, Sibo Nxumalo z africké pobočky Hillsongu, Russell Dacre z britské pobočky Hillsongu a Tolu Baddersová, provozní ředitelka a výkonná pastorka newyorského Hillsongu – ta je také jedinou ženou mezi pěti členy představenstva. 

Crouch uvedl, že chtějí vytvořit představenstvo, které bude „věkově, geograficky a rasově rozmanitější“, bude „více odrážet naši církevní komunitu“ a bude tvořeno nejméně 40 procenty žen. Bude také zavedeno omezení funkčního období členů správní rady. 

Britský křesťanský portál dodává, že k otřesům v představenstvu církve došlo po nesčetných kontroverzích, kterým církev čelila, včetně mimomanželské aféry newyorského pastora Carla Lentze, vyšetřování Briana Houstona kvůli špatnému chování k ženám a obvinění ze zlého finančního hospodaření. 

V rámci církve bude také vytvořen nový orgán, který se bude zabývat stížnostmi na pověřené pastory. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. září 2022 Foto: 4. září 2022 Foto: Wikimedia Commons –

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář