Hillsong Church odvolal pastora Carla Lentze pro morální selhání

Zakladatel Hillsong Church Brian Houston ve středu zaslal dopis členům newyorského sboru, ve kterém oznámil, že Carl Lentz byl odvolán z funkce pastora.

V e-mailu, který obdržela televize CBN News, Houston uvedl důvody svého rozhodnutí. Patřily k nim „problémy s vedením a porušení důvěry plus nedávné odhalení morálních poklesků“. „Vím, že to pro vás bude šok, ale vězte, že toto rozhodnutí nebylo přijato lehkovážně a bylo provedeno v nejlepším zájmu všech, včetně pastora Carla,“ napsal Houston.

„Toto rozhodnutí bylo přijato v návaznosti na probíhající diskuse o otázkách vedení a narušení důvěry plus nedávné odhalení morálních selhání. Pochopte, prosím, že by nebylo vhodné, abychom se podrobně zabývali událostmi, které vedly k tomuto rozhodnutí,“ dodal Houston.

Lentz (41 let) a Houstonův syn Joel založili v roce Hillsong Church v New Yorku v roce 2010. Sbor je součástí globální sítě Hillsong Church se sídlem v Austrálii.  Carl Lentz byl znám pro svůj přátelský vztah s hudební celebritou Justinem Bieberem.

Houston s manželkou Bobbie založili první sbor v Sydney v Austrálii v roce 1983, v současnosti mají sbory v 19 zemích na pěti kontinentech. Každý týden zpívá písně Hillsong přibližně 50 milionů lidí v 60 jazycích a Houstonova kázání se vysílají po celém světě. V červnu 2016 Hillsong zahájil globální 24hodinový kanál v partnerství se sítí Trinity Broadcasting Network, která poskytuje přístup k uctívání a službě milionům diváků po celém světě. Prostřednictvím Hillsong College, konferencí a podcastů vychovává Hillsong desítky tisíc křesťanských lídrů a povzbuzuje nespočetné množství dalších lidí v každodenním životě víry.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. října 2020 Foto: YouTube – Carl Lentz a Justin Bieber

Tags: ,,,,,

2 Komentáře

    • Osobně se domnívám, že „současná kultura uctívání“ není hlavním důvodem nejrůznějších selhání křesťanských pracovníků v morální oblasti. Selhávají i faráři a pastoři v miniaturních sborech a farnostech, stejně tak jako v megasborech. Ani Bible nezastírá případy podobných krizí (David, Šalomoun). Důvodem je prostě to, že jsme lidé hříšní, ať už jsme lídři nebo ne. A ti lídři jsou v této oblasti možná zranitelnější, ďábel to moc dobře ví. Viděl bych problém i na straně jejich společenství, které je má o to více chránit
      Oceňuji, že s tím v Hilsongu veřejně vystoupili.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář