Hillsong kupuje budovu ikonického londýnského divadla

Hillsong Church píše novou kapitolu svého působení na britských ostrovech, když se vedení této globální církve rozhodlo koupit budovu londýnského divadla. Christian Today informuje, že populární sbor zaměřený na chvály koupil Golders Green Hippodrome od muslimské komunity poté, co selhaly plány na jeho přeměnu na islámské centrum.

Budova bývalého ikonického divadla patří mezi chráněné památky, v minulosti byla domovem koncertního orchestru rozhlasové stranice BBC. Stane se tak poprvé, co církev se sídlem v australském Sydney bude na území Spojeného království vlastnit budovu. Předtím si církev pronajímala divadlo Dominion, které se nachází poblíž Oxford street.

SOUVISEJÍCÍBrian Houston oznámil, že odstupuje z vedení Hillsong Church

„Chápeme význam budovy pro společnost a těšíme se, že budeme hrát svoji roli tím, že se přidáme svým dílem k místní církvi a připojíme se také naším akčním plánem k charitativním organizacím,“ uvedl mluvčí Hillsongu v prohlášení. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Pokusy předchozího majitele přeměnit budovu na islámské centrum, které by bylo otevřené sedm dní v týdnu, ztroskotaly na obavách místních obyvatel o dopravu a parkování. Alan Mluvčí Golders Green Residents Environment Group Alen Jacobs byl pozitivnější ohledně plánů sboru Hillsongu, protože používání budovy bude mnohem omezenější.

Pro portál Jewish News řekl: „Hillsong Church je progresivní, různorodá a inkluzivní organizace, která uznává hodnotu práce s místními komunitami. Jejich bohoslužby jsou oblíbené po celém světě a my se těšíme, až je přivítáme v Golders Green.“

Pastor Brian Houston s manželkou Bobbie založili první sbor v Sydney v Austrálii v roce 1983, v současnosti mají sbory v 19 zemích na pěti kontinentech. Každý týden zpívá písně Hillsongu přibližně 50 milionů lidí v 60 jazycích a Houstonova kázání se vysílají po celém světě. V červnu 2016 církev zahájila globální 24hodinový kanál ve spolupráci s televizi Trinity Broadcasting Network, která poskytuje přístup k uctívání a službě milionům diváků po celém světě. Prostřednictvím Hillsong College, konferencí a podcastů vychovává denominace desítky tisíc křesťanských lídrů a povzbuzuje nespočetné množství dalších lidí v každodenním životě víry.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. října 2021 Foto: Google – budova divadla v Londýně

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář