Hillsong má nové globální vedení 

Philip a Lucinda Dooleyovi byli jmenováni novými globálními pastory megacírkve Hillsong.

Během nedělní bohoslužby v Sydney předseda celosvětové rady Hillsongu Stephen Crouch řekl, že manželé jsou dlouholetí členové církve a je přesvědčen, že povedou církev „s milostí a moudrostí,“ informuje portál Premier. 

Na začátku roku 2022 byli manželé Dooleyovi jmenováni dočasnými globálními vedoucími. Stalo se tak po rezignaci zakladatele Briana Houstona, který si musel vzít čas na soudní proces kvůli obvinění z trestného činu, že údajně zatajil zneužívání svého otce.

SOUVISEJÍCÍMěli by křesťané i nadále zpívat písničky od Hillsongu? 

Od té doby, uprostřed řady kontroverzí souvisejících s Houstonem a dalšími pastory v celé síti, včetně tvrzení o finančním zneužívání, pastor Philip slíbil, že obnoví transparentnost církve.

Během 14 měsíců, které strávil ve funkci dočasného globálního pastora, oznámil řadu změn ve struktuře řízení církve, včetně oddělení pozic vedoucího pastora a předsedy správní rady, které dříve zastával Brian Houston jako jedinou funkci.

Kromě jiných změn pastor Philip také zajistil alespoň čtyřicetiprocentní zastoupení žen v globální správní radě církve.

Pastor Philip během nedělní bohoslužby uvedl, že se spolu s manželkou Lucindou rozhodli „sloužit naší globální církevní rodině s pokorou srdce, láskou a přesvědčením, že církev je nadějí světa“.

Zpravodajský portál Premier dále uvádí, že Houston v prosinci u soudu uvedl, že udělal „správnou věc“, když po přiznání svého otce Franka Houstona, že obtěžoval nezletilého chlapce, nešel na policii, protože chlapcova matka požádala, aby se incident nezveřejňoval.

Osmašedesátiletý Houston se k zatajení zneužití svého otce přiznal a k soudu se má dostavit v červnu, kdy bude jeho případ pokračovat.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. února 2023 Foto: Wikimedia Commons – Hillsong

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář