Křesťan dnes

Hlava anglikánské církve se kvůli zdravotním problémům modlí za „drahého bratra Františka“ 

Canterburský arcibiskup se vyjádřil, že se za papeže modlí a těší se na společné setkání.  

František musel nedávno podstoupit operaci kolena, v důsledku čehož musel odložit svou apoštolskou cestu do Demokratické republiky Kongo a do Jižního Súdánu.

Justin Welby se s ním měl setkat v Jižním Súdánu a na Twitteru mu vyjádřil svou podporu. „Modlím se za svého drahého bratra Františka a sdílím jeho lítost nad tím, že naše návštěva Jižního Súdánu je odložena,“ napsal. 

SOUVISEJÍCÍHlava anglikánské církve Justin Welby volal s patriarchou Kirillem a apeloval na nastolení míru

„Nadále se modlím za lid Jižního Súdánu v jeho výzvách a nadějích na mír a těším se na tuto historickou návštěvu v pozdějším termínu,“ dodal. 

Křesťanský portál Premier v této souvislosti píše, že se prý horečně spekuluje o tom, zda se pětaosmdesátiletý papež nechystá následovat svého předchůdce Benedikta XVI, který překvapil svět, když v roce 2013 rezignoval.

Začalo se o tom mluvit poté, co oznámil, že se koncem srpna vydá do městečka L’Aquila v regionu Abruzzo, aby se zúčastnil slavnosti, kterou inicioval papež ze 13. století, jenž sám rezignoval po pouhých pěti měsících ve funkci.

Někteří experti na Vatikán však tvrdí, že odstoupit neplánuje. 

František, který se začátkem května poprvé objevil na veřejnosti na invalidním vozíku, zrušil několik aktivit poté, co podstoupil menší operaci kolena.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – Justin Welby

Exit mobile version