Hnutí Vinice žádá o vyšetřování pastora, který odešel spolu s mateřským sborem 

Vyšetřování v bývalém sboru Alana Scotta prokázalo manipulaci, narcismus a duchovní zneužívání. Církev Vinice proto vyzývá odštěpenecký sbor, aby zahájil „důkladné a nezávislé vyšetřování“. 

„Modlíme se za ty, kterým bylo ublíženo, kteří byli poškozeni, s nimiž bylo špatně zacházeno nebo kteří byli jakýmkoli způsobem negativně ovlivněni působením pod vedením Alana Scotta,“ uvádí se v prohlášení denominace. Celostátní vedení prosí „současné i bývalé členy představenstva“ církve v kalifornském Anaheimu, aby „plnili své právní a duchovní povinnosti,“ informuje magazín Christianity Today.

SOUVISEJÍCÍNebyl to Duch svatý, ale touha po penězích. Mateřský sbor hnutí Vinice čelí soudnímu řízení 

Scott se veřejně nevyjádřil a na žádost Christianity Today o komentář nereagoval.

Jeho jihokalifornský sbor založil zesnulý charismatický vůdce John Wimber. Dlouho byl považován za „mateřský sbor“ tohoto hnutí. Scott a jeho manželka Kathryn převzali proslulý sbor v Anaheimu v roce 2018 a poté v roce 2022 nečekaně vyvedli kongregaci z denominace. Kromě tvrzení, že se řídili vedením Ducha svatého, nepodali žádné vysvětlení.

„Opravdu nechápeme proč,“ řekl tehdy Scott v kázání. „Ne vždy víme, co je na druhé straně poslušnosti.“

Někteří bývalí členové sboru, který se nyní nazývá Dwelling Place, podali žalobu pro podvod, v níž tvrdí, že Scott zkreslil svůj vztah k Vinici ve snaze zmocnit se kontroly nad církevním majetkem ve výši 62 milionů dolarů. Budova je bez dluhů a stojí na více než pěti akrech určených pro komerční využití v Orange County.

Scott také možná reagoval na snahy o reorganizaci Vinice, která by zajistila větší dohled a odpovědnost. Národní ředitel Jay Pathak, který převzal funkci v lednu 2022, povečeřel se Scottovými, aby jim sdělil, jakým směrem chce denominaci vést – a požádal je, aby se podíleli na zvýšení dohledu – těsně předtím, než oznámili svůj odchod.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. listopadu 2023 Foto: screenshot YouTube – Alan Scott

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář