Nebyl to Duch svatý, ale touha po penězích. Mateřský sbor hnutí Vinice čelí soudnímu řízení 

Proč „mateřský sbor“ hnutí Vinice náhle opustil denominaci? Žaloba podaná devíti bývalými členy, včetně vdovy po legendárním vůdci Vinice, tvrdí, že šlo o součást plánu na získání majetku ve výši 62 milionů dolarů.

Magazín Christianity Today informuje, že vdova po legendárním vedoucím hnutí Vinice Johnovi Wimberovi žaluje pastory jihokalifornského sboru za podvod a údajnou zpronevěru šedesáti dvou milionů dolarů.

SOUVISEJÍCÍ – Manželka Johna Wimbera kritizuje rozhodnutí sboru Vinice opustit denominaci  

Mateřský sbor hnutí Vinice sídlící v Anaheimu, který v roce 1977 založil John Wimber, v březnu bez obšírnějšího vysvětlení opustil charismatickou denominaci. Současný pastor Alan Scott prostě sdělil, že k rozchodu je vedl Duch svatý. Nedošlo k žádným velkým neshodám s národní denominací, ke sporům o směřování ani k osobním konfliktům.

„Opravdu nechápeme proč,“ řekl Scott na záznamu nedělní bohoslužby, který získal magazín Christianity Today. „Přál bych si, abych dnes opravdu mohl před vámi sedět a říct: ‚Tady je šest důvodů‘, ‚Tady jsou naše problémy‘, ‚Tady jsou naše stížnosti‘ nebo cokoli jiného. … Ne vždy víme, co je na druhé straně poslušnosti,“ komentoval důvody odchodu před členy kongregace. 

SOUVISEJÍCÍJohn Wimber a vznik charismatického hnutí Vinice

Carol Wimber-Wongová, která se svým zesnulým manželem Johnem Wimberem spoluzakládala církev a zůstala „aktivní a desátky odvádějící členkou“, má však pro to, co se stalo, jednodušší vysvětlení. Nebylo žádných šest důvodů, jak tvrdí ona a osm dalších bývalých členů a vedoucích, důvodem bylo dvaašedesát milionů.

Bývalí členové tvrdí, že Alan a Kathryn Scottovi věděli, že chtějí z denominace odejít, ale lhali o tom, když se ucházeli o vedoucí pozice v církvi v Anaheimu, aby mohli převzít kontrolu nad budovou za padesát pět milionů dolarů a dalšími sedmi miliony dolarů na sborovém účtu v bance.

„Obžalovaní Scottovi zatajili své skutečné záměry,“ tvrdí žaloba. „Žalovaní manželé usilovali o pozici pastorů sboru Vinice v Anaheimu s motivem ovládnout majetek v hodnotě desítek milionů dolarů a oddělit se od církve Vinice USA.“

Bývalí členové tvrdí, že je tento podvod připravil „o církev, kterou dlouho nazývali domovem“, a „způsobil jim velké emocionální a duchovní utrpení“.

Žaloba byla podle CT podána 10. listopadu u vrchního soudu v Orange County v Kalifornii. K Wimber-Wongové se v žalobě připojili přední členové církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. listopadu 2022 Foto: screenshot YouTube – Alan Scott

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář