Manželka Johna Wimbera kritizuje rozhodnutí sboru Vinice opustit denominaci  

Vdova po Johnu Wimberovi, zakladateli hnutí Vinice, obvinila Alana a Kathryn Scottovi z krádeže „domu jejich bratra“ a z „činu, který křičí ostudou“ poté, co sbor z Anaheimu oznámil, že opouští charismatickou denominaci. 

V dopise adresovaném představitelům hnutí Vinice Carol Wimber-Wongová uvedla, že chce „objasnit několik věcí a vyjádřit svůj pohled týkající se alarmujícího a exkluzivního rozhodnutí sboru v Anaheimu distancovat se od Vinice USA,“ informuje Christian Today. 

SOUVISEJÍCÍVlajková loď hnutí Vinice opouští domovskou denominaci 

„Alane a Kathryn, říkáte svými ústy, že chcete uctít naši historii sboru Vinice v Anaheimu, ale vaše činy křičí ostudou!“ napsala manželka zakladatele Johna Wimbera. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Ekonomika Božího království je docela jednoduchá. Každý nový krok nás bude stát vše, co jsme doposud získali… učedník je vždy ochoten udělat ten další krok. Toto jsou slova mého zesnulého manžela Johna Wimbera. Neustále ho citujete pro svůj vlastní účel. Mluvil o tom, čeho se vzdal, když opustil svůj dřívější život, aby následoval Ježíše. A ve vašem novém plánu to vypadá, že to budete jen vy, kdo získá. Obávám se, že jste již ztratili výsadu citovat Johna Wimbera,“ pokračovala. 

SOUVISEJÍCÍJohn Wimber a vznik charismatického hnutí Vinice

Sbor Vinice v Anaheimu byl založen v roce 1977 Johnem Wimberem a je považován za „mateřský sbor“ hnutí Vinice, které dnes tvoří síť více než 1500 kongregací po celém světě. Zakladatel John Wimber zemřel v roce 1997.

Jay Pathak, národní ředitel Vinice USA, řekl The Christian Post, že ačkoli Vinice v Anaheimu nebyl prvním sborem tohoto hnutí, byl to „nepochybně sbor, jehož prostřednictvím bylo vybudováno hnutí Vinice.“ 

„Tisíce pastorů a vůdců, kteří nazývají hnutí Vinice svou rodinou, zažily ve Vinici v Anaheimu hluboká a život formující setkání s Bohem,“ řekl pro americký portál. 

Manželé Scottovi, kteří vedli Vinici v Anaheimu čtyři roky, oznámili, že kongregace oficiálně vystupuje z hnutí Vinice, aniž by udali konkrétní důvod svého rozhodnutí.

Oficiální prohlášení zveřejněné na webových stránkách sboru uvádí, že vedení „slyšelo pozvání a vedení Ducha (prostřednictvím Písma, rad, proroctví, důkazů milosti a okolností), aby udělali to, co jsme vždy dělali – další krok víry.“

„Je nám jasné, že tento nový krok nás vede mimo hnutí Vinice,“ stojí v prohlášení. „Chceme objasnit, že nejde o odmítnutí hodnot, teologie nebo praxe Vinice, ale o naše nejlepší úsilí reagovat na zřetelné volání našeho sboru v této době a touhu říci ano Duchu svatému.“

Kongregace, která se nachází v Kalifornii, vlastní několik budov na pozemku o rozloze 5,7 akrů, jehož hodnota se odhaduje na desítky milionů amerických dolarů. 

Wimber-Wongová ve svém dopise označila rozhodnutí oddělit se za „náhlé“ a uvedla, že bylo „učiněno tajně“. Poukázala na to, jak se ona a její zesnulý manžel v roce 1976 oddělili od Církve přátel Yorba Linda a založili Vinici.Učinili tak s požehnáním kvakerské kongregace.

„Slyšela jsem, že John by se rozhodl stejně jako Alan,“ napsalaWimber-Wongová. „Nebo že se stejně choval k církvi přátel. Dovolte mi, abych se vyjádřila naprosto jasně: John Wimber byl muž hluboké integrity!“

„Souhlasili jsme s tím, že odejdeme, ale ne dokud nedostaneme jejich požehnání jít… To, co jsme jim ‚vzali‘, bylo jejich požehnání, které nám udělili. Nikdy nás nenapadlo vzít jejich budovu! Jaký typ přemýšlení by mohl udělat něco takového, ukrást dům svého bratra?“

Navzdory žádostem hnutí Vinice o dialog se správní rada Vineice v Anaheimu „odmítla posadit“ ke společnému stolu a hledat řešení. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. dubna 2022 Foto: Vinice Anaheim – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář