Hošek: V politice potřebujeme lidi jako je Mikuláš Minář

Mikuláš Minář ve čtvrtek oznámil vznik nového projektu s názvem Lidé PRO. Hnutí teď shání 500 tisíc podpisů, aby tak dostali od občanů impuls k účasti ve volbách do Sněmovny. Jeden z podporovatelů je religionista Pavel Hošek. V otázkách novin Křesťan dnes odpovídá, co ho k tomu vedlo.   

Kde jste se s Mikulášem Minářem poznali?

Ve škole, kde učím, na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Byl to jeden z mých nejnadanějších studentů. A poznal jsem ho opravdu zblízka, dlouho předtím, než začal být slavný.

Veřejně jste vyjádřil podporu politické iniciativě Lidé PRO. Jaké jste měl k tomu důvody?

Znám Mikuláše Mináře, vím, jaký je to člověk, jaké jsou jeho motivy. Poznal jsem osobně taky lidi v jeho týmu a mám k nim naprostou důvěru. Myslím, že přesně takové lidi v politice potřebujeme.

Máte politické ambice? Budete se ucházet o hlasy voličů?

Já jsem učitel, nemám v plánu jít do politiky. Ale věřím, že je třeba, aby se všichni občané aktivně o politiku zajímali a hledali, kde by mohli přiložit ruku k dílu. Naše země potřebuje změnu. A věřím, že lidi jako Mikuláš Minář tu změnu můžou přinést.

V době, kdy se politické strany spojují do koalic, nejedná se o projekt, který bude brát hlasy stranám tzv. demokratické opozici?

Hnutí Lidé PRO nechce lovit ve vodách demokratické opozice. Chce oslovit jiné lidi, než jsou voliči demokratických opozičních stran. A nechce jít do voleb, pokud ho nepodpoří 500 tisíc lidí. To znamená, že se nemůže stát, že by vznikla jen další pětiprocentní strana, která by tříštila síly opozice.

Co byste vy osobně považoval za úspěch této strany v parlamentních volbách?

Pokud si to víc než půl milionu lidí bude přát a hnutí půjde do voleb, otevře se cesta k úplně jinému rozložení politických sil a tím pádem k nezbytným reformám, které naše země potřebuje jako sůl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. prosince 2020 Foto: Život víry – Pavel Hošek

Tags: ,,,,

7 Komentáře

 1. Je to jako když jsou v ulici 4 obchody, které prodávají banány. Otevírá se nový obchod a to překvapení – budou prodávat banány. O změnu usiluje Trikolóra – ve prospěch lidí a ne bruselských elit. Minářova strana bude podporovat migraci a vše co bude chtít EU.

  Odpověď
  • Helena Kalivodová

   Vaše poslední věta, pokud jste sledoval, o čem p.Minář ve svých projevech mluvil, je trochu nevhodná. Vždy vše směřoval na situaci u nás v Česku. Mluvil nám z duše. Nám, kteří se cítíme bezmocní vůči obohacování se našeho premiéra, vůči nespravedlnostem a přizpůsobování zákonů v osobní prospěch několika miliardářů.

   Odpověď
 2. Reformy od člověka, který má netransparentní účet? Zajímavé, nový styl zřejmě spočívá na používání starých metod.

  Odpověď
  • To, co říkáte, je evidentně lež. Spolek Milion chvilek pro demokracii transparentní účet má i přesto, že se jedná o soukromou iniciativu a transparentní účet pro ni není povinný.

   Odpověď
   • Tento spolek má dva účty, jeden pro nymandy a novináře na „drobné “ příspěvky a pak druhý neveřejný účet, který odmítá ukázat. Takže lež ano, ale od milionu chvilek.

    Odpověď
 3. Bohatým bral, chudým dával …
  Obávám se, že na tomto“Jánošíkovském“ principu nebo idei, stojí z drtivé části politická lákadla, jak změnit těžiště vah na svou stranu. Vzít a použít „spravedlivě“ finanční a materiální prostředky tam, kde je jich nadbytek a přemístit je tam, kde prostě z nějakého – nespravedlivého – důvodu nejsou. Tato laciná idea má vždycky velké šance nalákat spoustu příznivců a důvěřivců. Jenom to má jeden háček, pokud tedy tam, kde s čistým svědomím berou, neberou proti vůli oněch „dobrovolných“ dárců. Ano, je to zjednodušené, ale, s čím novým může pan Minář přijít? Není to stále dokola v dlouhodobé historii stejné? Pouze v jiném kostýmu a kulisách? Jak výstižně napsal pan Drápal ve svém nedávném komentáři, že nůžky mezi bohatými a chudými se otevírají stále více, tak právě těch skutečně bohatých se aktivita „pěšáků“ jako je pan Minář vůbec nedotkne ani nic nezmění. Jsem v rozpacích, v čem vlastně spatřuje pan Hošek naději? Pokud touží po změně, tak k té nepochybně dojde, ale otázka je zda opravdu povede k lepšímu? Čím a v čem by měli být současní a budoucí politici lepší? Jedním z argumentů může být, že „znají“ Bibli? To snad ne a pokud ano, pak pravděpodobně je třeba použít ještě nějakého jiného „průvodce“ než je Duch Svatý.

  Odpověď
 4. Trocha faktcheckingu k Milionu chvilek. Podle výroční zprávy za rok 2019 https://www.milionchvilek.cz/files/VyrocniZprava2019.pdf
  má spolek účty 2 – transparentní ( příjmy asi 11 milionů ) a běžný ( příjmy asi 17 milionů ). Údajný nejvyšší dar nepřesáhl 200 000 korun, z běžného účtu byly vyplaceny mzdové náklady necelých 1,4 milionu. Výši platů spolek zásadně nezveřejňuje. Podle mého laického názoru je 1,4 milionu na zajištění provozu takové organizace poměrně málo, takže si lze legitimně položit otázku, zda jsou skutečně všechny příjmy uváděny.
  Jinak proti Milionu chvilek apriori nic nemám ( snad až na poslední aktivitu, otevřený dopis na podporu protestujících Poláků, to už ovšem teď bez Mináře ). Pokud pan Minář předloží relevantní politický program a sestaví přesvědčivý tým ( věční studenti a aktivisté jím moc nejsou ), možná mu šanci dám. Spíše ovšem ne a raději podpořím standardní středovou či pravicovou stranu.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář