IHOP přerušuje živé vysílání a kvůli Bickleovi vstupuje do období modliteb a pokání 

V souvislosti s dalšími obviněními proti svému zakladateli Mikeu Bickleovi přerušil Mezinárodní dům modliteb v Kansas City (IHOPKC) živé vysílání z modlitebny, která funguje 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Ve čtvrtek večer se na displeji objevil nápis: „IHOPKC vstupuje do období modliteb a pokání“. Den předtím vyšel v deníku Kansas City Star článek o ženě, která uvedla, že ji Bickle zneužíval jako čtrnáctiletou v 80. letech, kdy hlídala děti v jeho rodině a on byl pastorem v Saint Louis.

SOUVISEJÍCÍ Mike Bickle se přiznal k „dobrovolnému sexuálnímu kontaktu“ se dvěma ženami

Organizace IHOPKC vydala prohlášení, v němž odsoudila Bickleovo „predátorské a zneužívající“ jednání, postavila se za jeho oběti a omluvila se za svou původní reakci, kdy mu umožnila obhajovat se, když se loni na podzim objevila obvinění.

Magazín Christianity Today uvádí, že v prosinci vlivná evangelikální organizace s Bicklem přerušila styky, ale to nezabránilo tomu, aby se kolem IHOPKC a jejího vedení objevila další odhalení.

V reportu o Bickleho zneužívání nebyla uvedena nejnovější výpověď bývalé pečovatelky o děti Tammy Woodsové, která právě prolomila 43 let trvající mlčení a oznámila zneužívání své rodině, svému pastorovi a policii.

Woodsová řekla listu Kansas City Star, že se s Bicklem seznámila v kostele a jejich vztah přerostl z přátelského mentorování a duchovního povzbuzování ve vzájemné vyjadřování citů. Také Woodové kamarádka z dětství a mladší sestra vyprávěla, že pastor k ní měl jako k studentce prvního ročníku střední školy podivně blízký vztah.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. února 2024 Foto: Facebook . IHOP

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář