Imigrantům, kteŕí se skrývali v kostele 843, byl udělen azyl

Manželský pár, který se 843 dní skrýval v suterénu kostela v americkém městě Philadelphia, mohl po udělení azylu konečně opustit toto přechodné bydliště.

Oneita a Clive Thompsonovi měli být v roce 2018 po rozhodnutí přistěhovaleckého úřadu (ICE) deportováni ze země, ale rozhodli se přijmout útočiště v místním metodistickém sboru. O dva roky později se rodina kvůli komplikvanému vztahu s kongregací přestěhovala do sboru Tabernacle, který se nacházel ve stejném městě.  

„Když jsme dostali dopis od ICE, jen jsem se na něj překvapeně koukal. Je to obrovský úspěch – po tak dlouhém úsilí jsme prožili zázrak. Cítím, že veškerý stres opadá a všechno je náhle radostnější,“ uvedl podle Premier Clive Thompson ve svém prohlášení.

„Teď odcházíme z kostela. Vracíme se zpátky do života, abychom naplnili svůj americký sen,“ říká dvojice narozená na Jamajce, která přijela do USA v roce 2004 poté, co členové gangu zapálili jejich farmu a vyhrožovali jim smrtí.

V příspěvku na Facebooku Oneita vzpomíná, že měla strach, ale zároveň nepochybovala o tom, že všechno dopadne dobře.  „Bála jsem se, protože jsem ztratila vůli bojovat. Bála jsem se a ptala jsem se sama sebe: „Jak jsme se do tohoto bodu vůbec dostali? Pomoc jsem hledala v Bibli. Bůh nám nedal ducha strachu, ale síly a lásky a zdravé mysli. 2 Timoteovi 1, 7,“ uvedla.  

„Někdy jsem měla chuť zničit zdi. Ne fyzické zdi kostela, ale zdi nespravedlnosti. Zdi rasismu, zdi lží, kde černé ženy nemají svůj vlastní hlas,“ dodala.

„Není divu, že jsem se modlila a postila více, než kdy předtím,“ řekla na závěr. Zrušení příkazu k deportaci umožňuje manželům požádat o trvalý pobyt ve Spojených státech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. ledna 2021 Foto: Wikipedie – Philadelphia

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář