Indická policie zatkla na svatební hostině devět letničních pastorů a novomanžele

Pronásledování křesťanů v indickém státě Uttarpradéš je na vzestupu.

V pondělí bylo v Azamgarhu v severoindickém státě Uttarpradéš zatčeno a uvězněno devět křesťanských pastorů na základě falešného obvinění z pokusu o získání lidí pro konverzi. 

Organizace International Christian Concern informuje, že pastory a nedávno sezdaný křesťanský pár zatkla policie na svatební hostině. Radikální hinduističtí nacionalisté tlačili na policii, aby proti křesťanům zakročila. Proti pastorům byl použit nový drakonický zákon zakazující konverzi hinduistů k jiné náboženské víře.  

SOUVISEJÍCÍ„Doba temna pro církev v Indii,“ varuje křesťanská organizace 

Svědci sdělili organizaci International Christian Concern (ICC), že pastor letniční církve Assemblies of God,který vdával dceru, uspořádal ve svém domě svatební hostinu. Během hostiny policie vtrhla do domu a zabavila Bible a další křesťanské předměty s obviněním, že se jedná o akci zaměřenou na konverzi lidí ke křesťanství. Pastor vysvětlil, že se jednalo o čistě svatební hostinu pro jeho dceru, ale policie jeho prosby ignorovala a křesťanské pastory i novomanžele zatkla. 

„Tyto dny jsou v našem státě velmi těžké,“ řekl ICC křesťanský vedoucí z Uttarpradéše. „V posledních několika měsících bylo uzavřeno více než 200 kostelů a 52 křesťanů včetně pastorů se nachází ve věznicích po celém státě Uttarpradéš. Pro křesťany je obtížné shromažďovat se k bohoslužbám … dnešní incident vedoucí k zatčení devíti pastorů vypovídá o závažnosti situace.“  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. prosince 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační  

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář