„Doba temna pro církev v Indii,“ varuje křesťanská organizace 

Charitativní organizace Open Doors, která se zabývá pronásledováním křesťanů, se domnívá, že pro křesťany v Indii nastala „velmi těžká doba.“ Důvodem je, že nejvyšší soud počátkem tohoto měsíce rozhodl o zákazu konverzí hinduistů k jiné víře. 

Nejvyšší soud toto rozhodnutí odůvodnil poté, co vyzval indickou vládu, aby zakročila proti tzv. podvodným náboženským konverzím, a uvedl, že představují potenciální nebezpečí pro národní bezpečnost. 

SOUVISEJíCÍ Indie povolila charitě Matky Terezy opět čerpat peníze ze zahraničí

Lisa Gentileová z Open Doors, řekla portálu Premier, že neexistují žádné důkazy o tom, že by v Indii docházelo k rozsáhlým nuceným konverzím ke křesťanství nebo k islámu. 

Gentileová však zdůraznila, že existuje znepokojivý trend a důkazy o nárůstu násilí vůči náboženským menšinám, zejména vůči křesťanům. 

„Pro křesťany v Indii nastala velmi, velmi těžká doba. Být křesťanem znamená, že můžete být kdykoli falešně obviněni z násilného obracení někoho na víru,“ řekla pro britský portál. 

„Také když se setkáváte s ostatními křesťany, může vaše modlitební setkání nebo bohoslužbu přerušit dav rozzuřených extremistů, kteří vás chtějí zbít a nahlásit na policii,“ dodala. 

Gentileová uvedla, že i muslimové jsou vystaveni „stále častějšímu davovému lynčování, útokům mstitelů, veřejnému bití, a dokonce i výzvám ke genocidě“. 

Dále požádala lidi, aby se modlili za všechny křesťany a náboženské menšiny v Indii: „Pro církev v Indii je to velmi temné období, ale církve stojí pevně a odvážně odmítají vzdát se své víry a také vzdát se pokojného sdílení své víry s ostatními.“ 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář