Indické úřady zatkly během bohoslužby na Zelený čtvrtek 36 křesťanů

Shromáždění asi stovky křesťanů, kteří slavili bohoslužbu na Zelený čtvrtek v distriktu Fathepur v Uttar Pradeš, bylo ohroženo radikálním hinduistickým davem, který obklíčil budovu a následně zamkl dveře. 

Podle International Christian Concern byla podána stížnost na 36 křesťanům na základě údajných obvinění z nucené konverze. Policie tak učinila na základě zákonů daného státu proti konverzi poté, co si vůdce nespokojenců, Himanšu Dikšit, stěžoval, že církev se snaží o obrácení hinduistů na křesťanskou víru.

SOUVISEJÍCÍIndie povolila charitě Matky Terezy opět čerpat peníze ze zahraničí

Zatímco většina kongregace byla z uzamčeného kostela puštěna na svobodu, 36 zůstává ve vězení na základě obvinění z nucené konverze. Jeden z křesťanů ze sboru řekl ICC: „Toto je dokonalé zobrazení Ježíšova utrpení před 2000 lety. Víme, že Ježíš vydržel, a my také vytrváme.“

„Uttar Pradéš je bohužel jedním z nejtvrdších států v Indii, pokud jde o porušování náboženské svobody,“ řekl ředitel ICC Jeff King. „Tento typ právního postoje pouze zhoršuje klima náboženské svobody a dále zvyšuje zranitelnost křesťanů vůči dalšímu násilí. Zákony proti konverzi jsou ze své podstaty subjektivní, a proto zcela omezují práva křesťanů na veřejné projevy své víry,“ poznamenal ředitel organizace monitorující pronásledování křesťanů. 

Křesťanský vůdce, který si přál zůstat v anonymitě, řekl ICC: „Toto je nejdůležitější týden pro křesťany na celém světě, kdy se slaví Kristovo ukřižování a vzkříšení. Tento incident pronásledování je aktem, který omezuje menšiny svobodně praktikovat svou víru.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. dubna 2022 Foto: Pixabay . ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář