Indický nejvyšší soud nařídil vládě zveřejnit report o útocích na křesťany

Indický nejvyšší soud nařídil vládě, aby poskytla podrobnosti o útocích na křesťany.

Během nedávného slyšení soudci nejvyššího soudu požádali ministerstvo vnitra, aby ověřilo tvrzení o útocích na křesťany ve státech Bihár, Čhattísgarh, Džhárkhand, Odíša, Karnátaka, Madhjapradéš, Uttarpradéš a Harijána. 

Podle deníku New Indian Express mají úřady dva měsíce na to, aby poskytly zpětnou vazbu o tom, jaké kroky byly v reakci na tyto incidenty podniknuty.  

SOUVISEJÍCÍStark: Indie je zemí, kterou pohlcuje rostoucí hinduistický nacionalismus

V březnu 2022 vyhlásil arcibiskup Peter Machado, společně s Národním fórem solidarity a Evangelikálním společenstvím Indie petici za zastavení násilných útoků na křesťany.

Podle Sjednoceného křesťanského fóra útoky na křesťany v posledních letech prudce vzrostly. Jen v loňském roce došlo k více než 500 útokům. 

Soud uvedl, že cílem příkazu bylo zjistit fakta poté, co vláda ve svém prohlášení označila zprávy o údajném nárůstu útoků na křesťany za nepodložené a „samoúčelné“.

Rinzen Baleng z organizace Open Doors, která se zabývá sledováním pronásledování křesťanů, podle portálu Premier uvedl: „Útoky na křesťanské rodiny jsou velmi časté. Vzhledem k tomu, že vláda rostoucí počet útoků na křesťany v Indii zcela popírá, je příkaz nejvyššího soudu k dalšímu prověření této záležitosti pozitivním krokem.“ 

C. Michael ze Sjednoceného křesťanského fóra, jeden z navrhovatelů, řekl katolickému zpravodajskému webu UCAN, že je s postupem soudu „spokojen“.  „Předložili jsme nejvyššímu soudu kompletní dokumenty týkající se jednotlivých případů,“ dodal. 

Další slyšení je naplánováno na 6. prosince 2022.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. září 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář