Indie se „mění v údolí smrti,“ duchovní prosí o modlitby

V reakci na rekordní čísla mrtvých a infikovaných v důsledku pandemie indičtí duchovní prosí křesťany po celém světě o modlitby.

V sobotu se Indie stala první zemí na světě, která zaznamenala více než 400 000 nových případů za jediný den. Ministerstvo zdravotnictví v následující den informovalo, že za posledních 24 hodin zemřelo rekordních 3 689 lidí.

Související Je to jen špička ledovce, říká k rekordnímu počtu mrtvých v Indii metodistický kněz

Podle Christian Today duchovní z partnerských sborů Skotské církve v Indii žádají věřící o modlitby, aby se Indii podařilo vyrovnat se s ohromujícím počtem infikovaných.

Reverend Moumita Biswas z Kalkaty uvedl, že země se stala „údolím smrti“. Současná krize se ho dotýká obzvlášť osobně, protože kvůli pandemii ztratil čtyři své příbuzné a řadu blízkých kolegů.

„V posledních dvou týdnech jsme čelili strašné situaci,“ konstatoval. „Nyní jsme v pasti smrti, Indie se změnila v údolí smrti,“ popsal dramatickou situaci v zemi.

„Před touto vlnou jsme znali jen čísla, ale nyní zemřeli naši rodinní příslušníci, naši přátelé, naši představitele církve,“ a dodal: „Každý Ind má ve své rodině někoho, ​​koho to zasáhlo.“

Indický kněz vysvětlil, že církev potřebuje získat stravu, kterou obvykle distribuovala nejchudším, jakož i modlitby. „Sdílení naší bolesti je proces katarze a pomáhá nám cítit, že nejsme sami a že naši bratři a sestry jsou v tom s námi. Hodně to pro nás znamená.“

„Největší věcí, kterou máme, jsou vzájemné modlitby. Druhou věcí je promítnout modlitbu do akce – zvýšit povědomí společnosti o tom, co se děje v Indii, co se děje v Brazílii. To, co se stalo zde, se může stát kdekoliv po světě.“

SouvisejícíOpen Doors varuje, že koronavirus je zneužíván proti křesťanům

Nemocnice v zejména v hustě zalidněných oblastech nyní čelí obrovskému tlaku kvůli nárůstu hospitalizovaných pacientů. Problémem je také chabá infrastruktura a malý počet lékařů.

Světová média informují, že Indie se potýká s vážným nedostatek nemocničních lůžek a zásobou kyslíku. V ulicích roste nespokojnost s nezvládnutím pandemie a hrozí, že dramatická situace může dokonce vést k násilí.

Podle reverenda indické sbory dělají vše, co mohou, aby pomohly v krizi tím, že lidem dávají jídlo, roušky, hygienické potřeby a kyslík. Skotská církev se rozhodla poslat do Indie finanční prostředky, které mohou částečně snížit dopady pandemie.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. května 2021 Foto: YouTube – covid v Indii

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář