Írán propustil tři vězněné křesťany

Teherán – Íránské úřady se rozhodly propustit tři uvězněné křesťany o dva měsíce dříve, než vyprší jejich šestiměsíční trest. Open Doors informuje, že Asghar Salehi byl propuštěn 2. Února, Mohammad Reza Rezaei a křesťan známý jako A. T. měli opustit svá vězení 8. února, ačkoli tyto zprávy nebyly potvrzeny.

Všichni tři křesťané byli zatčeni 18. září 2018, kdy íránští zpravodajští agenti přepadli jejich domovy a zatkli je. Jeden z vězněných křesťanů strávil při vyslýchání většinu času se zavázanýma očima.

Rok poté, co byli poprvé uvězněni, se v prosinci 2019 dozvěděli, že čelí šestiměsíčnímu trestu odnětí svobody za „propagaci sionistického křesťanství“. Tyto rozsudky byly u odvolacího soudu potvrzeny.

V prosinci každý z nich požádal o milost a předčasné propuštění a soud jim vyhověl. Open Doors připomíná případ jiné křesťanky – Fatemeh Mohammediové, která je vězněna za své aktivity na poli lidských práv.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 19. února 2020  Foto: Unsplasj

Tags: ,

1 Komentář

  1. Modleme se za další růst církve v Íránu a za ochranu tohoto národa před válkou. Ano v Íránu je pronásledování křesťanů, ale v prozápadní Saúdské Arábii by tito pravděpodobně dostali rovnou tresty smrti a ještě by se o tom na Křesťanu Dnes nikdo ani nezmínil.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář