Íránská křesťanka je v mučením proslulém vězení

Teherán – Íránská křesťanka Fatemeh Mohammadiová, která byla zatčena téměř před čtyřmi týdny a její rodina neměla o jejím pobytu žádné zprávy, je ve vězení Karchak. Přestože tyto zprávy jsou neověřené, podle International Christian Concern je to alarmující, protože toto neslavně proslulé vězení je známé tím, že tam dochází k sexuálnímu obtěžování a mučení.

Devatenáctiletá křesťanská aktivistka se dostala do íránského vězení

Mohammadiová byla zatčena minulý měsíc v Teheránu, když opouštěla ​​protest týkající se sestřelení ukrajinského civilního letadla raketami Revolučních gard. Íránskému režimu je známá svými aktivitami za lidská práva a zlepšováním povědomí o náboženském pronásledování, za což byla již několikrát vězněna.

Islámský režim v zemi nepovoluje náboženským menšinám svobodně praktikovat svou víru a vláda tvrdě zasahuje vůči nespokojenému civilnímu obyvatelstvu.

V zemi dochází k velkému probuzení

Ve srovnání se zhruba 500 známými křesťany v roce 1979 je jich nyní přibližně 500 000 (některé zdroje uvádějí až 1 milion tajných věřících). Podle organizace Elam Ministries, založené v roce 1990 íránskými představiteli církví, za posledních 20 let přišlo ke křesťanství více Íránců, než v předchozích 13 stoletích, od doby, kdy islám přišel do Íránu.

Operation World v roce 2016 označila Írán za místo, kde je nejrychleji rostoucí evangelikální hnutí na světě.

Pastoři a odborníci říkají, že výrazný nárůst křesťanství byl způsoben téměř hmatatelným duchovním hladem a rozčarováním z islámského režimu a věrností věřících, kteří riskují, že za sdílení dobré zprávy evangelia čelí nevyhnutelnému pronásledování.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 13. února 2020  Foto: Open Doors – Fatemeh Mohammadiová

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář