Íránský pastor byl na Velikonoce propuštěn na svobodu 

Íránský pastor Yousef Nadarkhani, konvertita od islámu ke křesťanství, který si odpykává šestiletý trest za své křesťanské aktivity, byl na několik dní propuštěn na svobodu z nechvalně známé věznice Evin.

Nadarkhani byl propuštěn ve středu a je doma se svou rodinou, uvedla organizace Christian Solidarity Worldwide se sídlem ve Spojeném království.

Věznice Evin je místem, kde se nachází mnoho křesťanů a politických odpůrců íránského režimu. Ve vězení zažívají často porušování lidských práv a nedostatek lékařské péče.

SOUVISEJÍCÍ Íránský soud zprostil obžaloby devět křesťanských konvertitů

CSW uvádí, že není jasné, proč byl Nadarkhani, který vedl domácí sbor v provincii Gilan, propuštěn.

„Naléhavě žádáme íránské úřady, aby šly ještě o krok dále a propustily tohoto nevinného muže, aby si mohl užívat svobody bez obav z obtěžování nebo opětovného zatčení,“ uvedl zakladatel a prezident CSW Mervyn Thomas. „Nadále také vyzýváme k okamžitému a bezpodmínečnému propuštění všech zadržených z důvodu jejich náboženského vyznání nebo přesvědčení nebo v souvislosti s obranou lidských práv.“

Nadarkhani byl v roce 2012 zproštěn viny za odpadlictví poté, co byl odsouzen k trestu smrti oběšením. Následně byl několikrát zatčen a propuštěn.

SOUVISEJÍCÍ – Osm křesťanských konvertitů z Íránu musí navštěvovat „převýchovné kurzy“ 

V květnu 2016 byl spolu s dalšími třemi členy íránské církve zatčen během série razií bezpečnostních sil ve městě Raštu.  Během této razie ho íránská tajná policie zbila před zraky jeho rodiny. 

Portál Christian Post píše, že Nadarkhani si odpykává šestiletý trest za „jednání proti národní bezpečnosti“ tím, že „propagoval sionistické křesťanství“.

Open Doors řadí tuto islámskou republiku na devátou příčku na svém seznamu zemí, kde jde největší pronásledování křesťanů. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. dubna 2022 Foto: American Center for Law and Justice – Yousef Nadarkhani

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář