ISW: Rusko využívá náboženské pronásledování jako součást „kulturní genocidy“

Podle amerického Institutu pro studium války (ISW), který má zprávy i o pronásledování baptistů, Rusko využívá náboženské pronásledování jako součást „kulturní genocidy“ s cílem vymýtit ukrajinskou identitu.

Institut identifikoval 13 náboženských míst, která byla vyrabována, znesvěcena nebo zničena, a 26 míst, která byla uzavřena, znárodněna nebo násilně převedena na jinou víru.

SOUVISEJÍCÍO co jde ve sporu ohledně slavné Kyjevskopečerské lávry

„Náboženské pronásledování ze strany Ruska je pravděpodobně součástí probíhající kulturní genocidy a etnických čistek, jejichž cílem je zničit myšlenku nezávislé ukrajinské národnosti,“ uvedl podle deníku SME institut.

Institut upozorňuje, že loni v listopadu Kreml uzavřel hlavní ukrajinský řeckokatolický kostel v okupovaném městě Melitopol a zadržel a deportoval ukrajinské kněze.

Ve stejném městě ruští vojáci zatkli protestantského duchovního a uzavřeli jeho náboženskou obec, údajně za proukrajinské názory. Institut dodal, že má zprávy o pronásledování baptistů v okolí okupovaných měst Svijerodoněck, Lysyčansk, Mariupol a Melitopol.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. dubna 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář