Jeden z největších křesťanských festivalů Evropy přilákal desítky tisíc lidí 

Tisíce lidí reagovaly na poselství evangelia na festivalu v Manchesteru, který organizátoři označili za největší akci pro veřejnost v severozápadní Anglii za celou generaci.

Podle organizátorů, mezi něž patří The Message Trust a sdružení Luise Palaua, se třídenní akce ve Wythenshawe Parku o uplynulém víkendu zúčastnilo více než 65 000 lidí. 

„S lidmi z Wythenshawe jsme prožili vynikající čas a jsme rádi, že jsme se mohli s tolika lidmi podělit o evangelium,“ uvedlo podle Christian Post sdružení Luise Palaua na svých internetových stránkách. Vizí bylo „oslovit celý region dobrou zprávou o Ježíši“, uvedl The Message Trust.

Před akcí obě organizace společně s místními církvemi pořádaly osmnáctiměsíční misii, v jejímž rámci sdílely zvěst evangelia i při organizování různých projektů zaměřených na sociální služby. Prostřednictvím těchto aktivit reagovaly na evangelium tisíce lidí.

„O to šlo na festivalu v Manchesteru především – představit lidem Ježíše a vidět, jak se mění životy nyní i pro věčnost,“ řekl podle Christian Today Andy Hawthorne, generální ředitel a zakladatel organizace The Message Trust. „Upřímně věřím, že jsme se stali součástí něčeho obrovského, co Bůh koná.“

Andrew Palau ze sdružení The Luis Palau Association řekl: „Jak už to tak bývá, když se církev spojí v jednotě, slouží městu, povzbuzuje věřící a odvážně hlásá dobrou zprávu, dějí se velké věci. A přesně to jsme viděli zde v Manchesteru.“

„Miluji Spojené království a miluji službu v tomto regionu s mnoha našimi přáteli a partnery ve službě. Velký dík patří organizaci The Message Trust a všem partnerům z řad místních kongregací za to, že pozvali sdružení Luise Palaua, aby pomohlo s tímto projektem. Jaká radost vidět, jak se díky zvěstovanému Božímu slovu mění mnoho životů.“

Organizátoři říkají, že nyní sledují ty, kteří uvedli, že přijali Ježíše do svého života. Seznamují je s místními církvemi a nabízejí jim křesťanskou literaturu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. července 2022 Foto: Luis Palau Association

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář