Jeho poslední slova byla „jdu do nebe.“ Při ruském raketovém útoku zemřel kaplan letniční církve

Jaroslav Pavenko se ve čtrnácti letech dobrovolně přihlásil ke službě ukrajinským vojákům poté, co mu ozbrojenci ve válce na Donbasu zabili dva bratry.

Magazín Christianity Today informuje, že dvaadvacetiletý vojenský kaplan z letniční církve byl na Ukrajině zabit poté, co vojáky, kterým sloužil v Doněcké oblasti, zasáhly ruské rakety.

SOUVISEJÍCÍNa Ukrajině bylo v důsledku ruské agrese zničeno téměř 500 církevních budov

Poslední slova Jaroslava Pavenka zněla: „Jdu do nebe,“ uvedl koordinátor ukrajinských pravoslavných vojenských kaplanů. Pavenko sloužil po boku svých dvou bratrů Volodomyra a Artura, kteří jsou rovněž kaplany. Artur držel Pavenkovu hlavu na zadním sedadle auta cestou do nemocnice a modlil se s ním, než zemřel.

Pavenko se přihlásil jako kaplan ve 14 letech poté, co Ruskem podporované separatistické jednotky v maskách a se samopaly v ruce vnikly do kostela jeho otce a unesly čtyři muže, včetně dvou Pavenkových dalších bratrů.

Ozbrojenci se v roce 2014 zmocnili Luhanska a Doněcka a vyhlásili tyto oblasti za nezávislé na Ukrajině. Když bojovali proti vládě a snažili se podmanit si ruskojazyčné obyvatelstvo, které se stavělo proti odtržení, povstalci, kteří si říkali Ruská pravoslavná armáda, se zřejmě zaměřili na protestantské kostely.

„Jejich logika zní: ‚My jsme přivedli pravoslavnou církev, naše je správná a žádná jiná neexistuje. Vaše církev je spojena s Amerikou, naším nepřítelem, a proto vás zničíme,'“ řekyl Peter Dudnik, pastor křesťanského centra Dobrá zpráva, pro The Christian Science Monitor.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. února 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář