Jen tři procenta misionářů pracují v evangeliem nezasažených národech

Pokud žijete někde v Evropě, je běžné, že se v nějaké formě setkáte se zvěstí evangelia. Ale pokud jde o zbytek světa, existují skupiny lidí, kteří nikdy nebyli v kostele, nečetli Bibli a ani neslyšeli nic o Ježíši.

Tyto skupiny lidí jsou nazývány „nezasažené“, uvedla křesťanská organizace Joshua Project, která sleduje globální evangelizační práci mezi 17 000 etniky po celém světě.

Ze zhruba 7,7 miliardy lidí na planetě jsou více než 3 miliardy považovány za nezasažené nebo nejméně oslovené zvěstí evangelia. Z toho přibližně 7 000 skupin lidí bylo zařazeno do kategorie nezasažených, což znamená, že méně než 2 % populace se hlásí k evangelikálnímu křesťanství a méně než 5 % se hlásí k jakékoli formě křesťanského náboženství.

Misijní organizace uvádějí, že k oslovení celé skupiny je zapotřebí vést ke Kristu alespoň 2 % populace. Podle evangelizační organizace East-West tvoří neoslovené skupiny celkem téměř 42 % světové populace.

SOUVISEJÍCÍStudie: Evangelizace bude v post-pandemické době hrát klíčovou roli

Za tím, proč jsou tyto skupiny neosloveny, stojí několik faktorů, včetně fyzických, politických a kulturních překážek.

Mnoho z těchto skupin lidí žije ve značně nepřístupném terénu nebo v odlehlých koutech jižní Asie, Blízkého východu a severní Afriky, což je pro práci misionářů nesmírně náročné.

Portál Christian Post píše, že kromě fyzických překážek však misionáři často čelí kulturním a politickým obtížím – včetně pronásledování – jen proto, že šíří evangelium v nepřátelských zemích a oblastech.

Ve většině zemí, kde evangeliem nezasaženi lidé žijí, obvykle převládá islám nebo hinduismus, zatímco ostatní kultury konverzi ke křesťanství nebo jiným náboženstvím obvykle nepovolují.

Tyto faktory vysvětlují, proč se někteří práci v těchto oblastech zcela vyhýbají: podle údajů The Traveling Team, které cituje East-West, se ze zhruba 400 000 křesťanských misionářů na celém světě pouze 3,3 % zaměřuje na evangeliem nezasažené oblasti. 

John Maisel, zakladatel organizace East-West, říká, že je to k Boží slávě, když jeho lidé ochotně riskují pro evangelium. „Největší radost má Bůh z toho, když se jeho děti vírou rozhodnou vystoupit z bezpečí lodi, aby se s ním setkaly a následovaly jeho vedení,“ napsal v příspěvku na blogu.

Maisel – jehož misijní cesty v éře studené války v 80. a 90. letech vyústily v roce 1993 založením mezinárodní organizaci East-West Ministries International – uvedl, že věří, že Bůh působí v životech lidí, které denně potkáváme.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Začátkem tohoto roku hovořil spisovatel a pastor David Platt o potřebě misií během konference Společně pro evangelium v Louisville v Kentucky. 

S odkazem na více než 3 miliardy lidí na celém světě, kteří jsou „nezasaženi“, Platt řekl, že to neznamená pouze, že jsou nevěřící, ale spíše to znamená, že se jedná o společenství, kde lidé nemají přístup k evangeliu.

„Lidé v Kentucky a v místech, kde žije většina z nás, jsou stejně ztraceni jako v Jemenu,“ řekl Platt. „Rozdíl je v tom, že v Kentucky a na všech místech, kde žije většina z nás, existují kostely. V kostely hlásající evangelium.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. července 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář