Ježíš ji zachránil život, Twitter zas zničil. Beth Mooreová vypráví v nové knize svůj příběh  

Učitelka Bible a autorka bestsellerů Beth Mooreová byla v posledních letech jen jeden tweet od katastrofy.

Možná nejznámější bývalá jižní baptistka ve Spojených státech, bude líčit své bitvy na Twitteru, její rozchod s bývalou denominací a, což je důležitější, svou celoživotní cestu s Ježíšem, v nových memoárech s názvem All My Knotted-Up Life. 

Religion News Service informuje, že po desetiletí byla Mooreová oblíbená mezi jižními baptisty a dalšími evangelikály pro svá biblická studia a vyprodané konference s vyučováním pro ženy. Dostala se však do konfliktu s představiteli jižních baptistů za svou kritiku Donalda Trumpa během voleb v roce 2016, zvláště poté, co se objevily jeho chlípné poznámky o ženách a zdálo se, že to někteří baptisté přešli mlčením.  

SOUVISEJÍCÍCo bude znamenat odchod Beth Moore pro největší protestantskou denominaci v USA?

„Očekávala jsem, že Donald Trump bude Donald Trump,“ řekla během vystoupení v roce 2021 v Nashvillu v Tennessee. „Nebyl to pro mě šok. Nečekala jsem však takovou reakci od nás.“

Tato kritika vedla k odporu pastorů, kteří přestali kupovat její biblické studie, které v té době vydávalo Lifeway Christian Resources. Její služba přišla v letech po Trumpově zvolení o miliony dolarů.

Poté Mooreová zveřejnila na Twitteru podle ní neškodný komentář o vystoupení na bohoslužbě ke Dni matek, což vyvolalo celonárodní spor o roli žen v církvi. Tato debata zastínila další problémy v církvi, včetně zúčtování denominace se sexuálním zneužíváním.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Byli jsme uprostřed největšího skandálu sexuálního zneužívání, který kdy zasáhl naši denominaci,“ řekla Mooreová Religion News Service v březnu 2021. „A najednou bylo nejdůležitější mluvit o tom, zda žena může stát u kazatelny a mluvit.“

Nakonec Mooreová přerušila vztahy s Lifeway a opustila denominaci. Nyní navštěvuje anglikánskou církev a často tweetuje o svých zkušenostech jako nováček v liturgické tradici.

Přesto řekla RNS v roce 2021, že je vděčná za roli, kterou v jejím životě sehráli baptisté, a řekla, že její domovská církev byla „bezpečným místem“ během těžkého dětství.

„Miluji tolik jižních baptistů, tolik baptistických sborů, ale neztotožňuji se s některými věcmi v našem dědictví, které nezůstaly v minulosti,“ řekla RNS v březnu 2021, když hovořila o svém odchodu z denominace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. května 2022 Foto: YouTube – Beth Moore

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář