Jičín koupí od církve za 11 mil. Kč pozemky pro zónu Cidlina

Jičín – Sedmnáctitisícový Jičín koupí od římskokatolické církve za 11,3 milionu korun pozemky, které potřebuje pro vybudování odpočinkové zóny Cidlina v jižní části města. Koupi šesti parcel o celkové rozloze 3,65 hektaru doporučila rada města, definitivně ji budou ještě muset schválit zastupitelé. Cena za metr čtverečný vychází na 310 korun. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Jan Jireš.

Zóna o rozloze 7,5 hektaru má vzniknout na dosud nevyužívaném území mezi sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou nedaleko průmyslových závodů. Přeměna oblasti by měla být postupná a trvat má několik let. Pro výstavbu zóny město již chystá projektovou dokumentaci.

Na získání pozemků od církve Jičín již v roce 2009 uzavřel s jičínským arciděkanstvím smlouvu o smlouvě budoucí kupní. Týkala se pozemků pro plánované propojení ulic Luční a Popovická a pozemků podél řeky Cidliny, kudy by mohla také vést propojka mezi ulicemi Pražská a Popovická. Na části pozemků bude moci město postavit i parkoviště pro mateřskou školu Máj, kterou plánuje rozšířit.

Projektovou dokumentaci na zónu Cidlina již dělá ateliér německé společnosti Rehwaldt Landscape Architects, který uspěl v architektonické soutěži, kterou město vypsalo. Architekti vypracují za 3,23 milionu korun včetně DPH dokumentaci pro územní řízení, pro povolení i pro provedení stavby. Vše by mělo být hotové na jaře roku 2022. Z projektové dokumentace by měl vyplynout i odhad nákladů na vybudování zóny. Podle radnice půjde o desítky milionů korun.

Myšlenka vytvořit z území kolem Cidliny odpočinkovou zónu je stará 20 let. Lokalita je důležitá zejména pro lidi ze sídliště Nové Město, u kterého žádný park či veřejná zeleň nejsou.

V zóně Cidlina by měly vzniknout například vycházková trasa a park, herní místa a hřiště pro děti i dospělé, psí hřiště, pumptracková dráha pro jízdu na kole, několik mostů a lávek, odpočinková místa, skatepark, letní kino, grilovací koutky, trať pro in-line bruslení či kopec pro sáňkování.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 24. března 2021 Foto: Wikimedia Commons – Jičín

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář