V Jižním Súdánu byl během dne modliteb za pokoj a smíření zavražděn anglikánský kněz

Jižní Súdán. V jihosúdánském městě Yei byl zabit anglikánský pastor. K brutální vraždě rev. Simona Kwaje došlo v den, kdy se celá země modlila za pokoj a smíření. Představitelé súdánské anglikánské komunity se obrátili na prezidenta Salvu Kiira s výzvou, aby učinil všechno, co je v jeho moci, pro zadržení pachatelů a zajištění bezpečnosti kněžím, pastorům a řeholnicím pracujícím v tomto nejmladším státě světa. Připomněli také, že o spravedlnost stále volá krev slovenské misionářky sestry Veroniky Rackové, zavražděné v témže městě v dubnu minulého roku.

Z iniciativy prezidenta Kiira byl pátek 10. března celém Jižním Súdánu dnem modliteb. K akci se připojily všechny církve a náboženské komunity zastoupené v zemi, jak křesťanské tak i muslimské. Hovořilo se o nutnosti skutečné obnovy země, která dovolí překonat ničivé konflikty, spory, tribalismy a všudypřítomnou korupci. „Politici musí začít sloužit lidem a nesytit pouze svou touhu po moci a plných kapsách,“ řekl katolický metropolita hlavního města Džuby. Během modlitby za mír arcibiskup Paulino Lukudu Loro také konstatoval, že není možné vyjít vleklé války a překonat hladomor, který položil zemi na kolena, bez špetky dobré vůle znepřátelených stran.

Úmysl navštívit Jižní Súdán vyjádřil nedávno papež František. Chtěl by se tam vydat společně s primasem anglikánské komunity. Kdy a zda vůbec k pouti dojde, záleží na situaci v této africké zemi.

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas
Foto: anglicancommunion.org

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář