Joel Osteen připravuje na newyorském stadionu Yankee svou obří akci názvem Večer naděje

Poprvé od chvíle, kdy pandemie uzavřela kostely po celých Spojených státech, pořádají Joel a Victoria Osteenovi na newyorském stadionu Yankee další obří akci, která přiláká desítky tisíc lidí. Dvojice doufá, že tato událost přinese zemi uzdravení.

V rozhovoru pro The Christian Post Osteen, který se svou manželkou vede nedenominační sbor Lakewood Church v texaském Houstonu, uvedl, že jeho kongregace pořádá Večer naděje každoročně od roku 2004 – dokud tyto plány nenarušila pandemie Covid-19. 

SOUVISEJÍCÍTGC: Kanye West by měl vědět, kdo je Joel Osteen

„Nikdy by nás nenapadlo, že budeme mít takovou přestávku,“ řekl 59letý pastor. „Jakmile jsme přestali, nevěděl jsem, kdy se vrátíme. Takže když nám zavolali ze stadionu Yankee a řekli: ‚Máme pro vás termín,‘ připadalo mi to správné. Bylo to, jako by nám Bůh otevřel dveře.“

Podle Osteena není náhoda, že se první velká akce církve po delší době bude konat na stadionu Yankee v New Yorku, jednom z největších a nejznámějších míst v zemi. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Myslím, že je to Boží způsob, jak říct: ‚Vraťte se k naději, vraťte se k víře, vraťte se do kostela, vraťte se k životu‘,“ řekl pro Christian Post a dodal: „Mnoho snů bylo zničeno, ale doufejme, že se nám podaří inspirovat některé lidi, aby znovu nalezli víru.“

Na letošní akci, která se bude konat 6. srpna v 19 hod, zazní chvály od CeCe Winans, Tauren Wells a hudebního týmu Lakewood spolu s poselstvím manželů Osteenových, v němž se duo „podělí o to, co Bůh udělal v našich životech, včetně toho, jak se moje matka uzdravila z rakoviny,“ řekl pastor. 

SOUVISEJÍCÍNejvětší americký sbor ruší bohoslužby. Osteen se stěhuje pouze na internet

„Je to večer plný inspirace. Je to o tom, jak se zbavit starého, připravit se na nové věci, které chce Bůh udělat, a věřit v dobrotu, kterou pro nás Bůh má,“ řekl. „Chceme v lidech zažehnout víru. Často se stává, že jsme zatíženi životem, starostmi a stresem a zapomínáme dýchat a věřit, že Bůh pro nás má připravené dobré věci.“

V průběhu let přilákaly Večery naděje ve sboru Lakewood tisíce účastníků z celého okolí Houstonu. Osteen odhaduje, že asi polovina lidí, kteří se setkání účastní, se předtím s církví nesetkala, přesto asi 70 až 80 % účastníků na konci večera zasvětí svůj život Kristu. 

„Stojí o spasení, i když nikdy předtím veřejně nevyznávali víru,“ řekl. „Naším cílem je, aby lidé poznali Pána a aby se postavili za svou víru. Je to zábavný, optimistický večer plný inspirace.“

„Když se sejdou tisíce lidí – a možná ne všichni znají Pána – ale přijdou tam, protože je to táhne k Bohu, věřím, že to prostě vytváří atmosféru pro uzdravení a zázraky, spasení a nové začátky,“ dodal pro americký portál. 

SOUVISEJÍCÍDr. Paul Osteen nikdy nezapomene na hrůzy, které viděl v Mosulu

Lakewood je s více než 50 000 členy největší americkou kongregací a jednou z rasově a socioekonomicky nejrozmanitějších v zemi.

Osteen, který je autorem několika bestsellerů, byl některými členy evangelikální komunity kritizován za to, že káže podle nich rozmělněné evangelium. Podle pastora však jeho poselství o inkluzivitě hraje roli ve velikosti a rozmanitosti Lakewoodu. 

„Když byl pastorem můj otec, byl Lakewood rozmanitý, a když jsem ho před 22 lety převzal, pokračovali jsme v těchto trendech,“ řekl. „Myslím, že součástí toho je, že přijímáme každého. Součástí toho je, že poselství není hluboké a teologické – je teologické, možná ne hluboké, ale je to něco, čemu každý může porozumět, a prostupuje jím láska k lidem a k Bohu a neodsuzování lidí.“

Podle Osteena je na každé bohoslužbě v Lakewoodu zastoupeno více než 50 národností a všichni od „někoho, kdo jel autobusem, až po někoho, kdo řídí nadnárodní společnost.“

„Je to Boží ruka,“ řekl. „Myslím, že je to krásná věc, protože to vypadá jako město Houston. Když půjdete na texaský fotbalový zápas, uvidíte stejné složení lidí, kteří sedí v našem kostele, a myslím, že tak by to mělo být. Nemůžu si za to připsat zásluhy. Nevím přesně, jak se to stalo. Jen se cítím být vděčný a požehnaný, že jsem toho mohl být součástí,“ dodal pastor Joel Osteen pro Christian Post. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. května 2022 Foto: Lakewood Church – Joel Osteen na stadionu Yankee v roce 2009

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář