Křesťan dnes

John MacArthur odmítá radu Alistaira Begga, aby se křesťané účastnili svateb LGBT osob

John MacArthur nedávno odmítl výroky pastora Alistaira Begga, který naznačil, že by se křesťané měli účastnit svateb LGBT osob.

V odpovědi na dotaz jednoho z věřících, který se ho během otázky a odpovědi v jeho kongregaci Grace Community Church v Los Angeles minulý víkend zeptal na jeho názor na tuto kontroverzi, MacArthur také naznačil, že Beggovy rady poškodily jinak věrnou čtyřicetiletou službu křesťanského rozhlasového pracovníka.

Begg, který působí jako pastor sboru Parkside v Clevelandu, vyvolal kontroverzi, když se jeho komentáře, které pronesl v září loňského roku ve svém populárním podcastu „Pravda pro život“, objevily na sociálních sítích a minulý měsíc se staly virálními.

Při diskusi o své knize The Christian Manifesto se Begg v podcastu zmínil o tom, jak se ho jedna babička zeptala, zda se má zúčastnit svatby svého vnuka, který si bere transsexuála.

SOUVISEJÍCÍ Rozhlasový kazatel Alistair Begg neustoupil od rady, že je v pořádku zúčastnit se svatby LGBTQ komunity

Begg podle Christian Post uvedl, že ženě doporučil, aby se svatby zúčastnila a koupila dárek, aby se vyhnula posilování „odsuzujících“ stereotypů o křesťanech.

„No, jde o tohle: vaše láska k nim je možná zaskočí, ale vaše nepřítomnost je jen utvrdí v tom, že si řeknou: ‚Tihle lidé jsou takoví, jak jsem si vždycky myslel: odsuzující a kritičtí,“ řekl.

„A to je tenká hranice, že? Opravdu je,“ pokračoval. „A lidé musí s bázní a chvěním pracovat na své vlastní spáse. Ale myslím, že je dobré to riziko podstoupit. Budeme muset toto riziko podstupovat mnohem více, pokud chceme stavět mosty do srdcí a životů těch, kteří Ježíši nerozumějí a nechápou, že je Král.“

Několik dní poté, co jeho komentáře vyvolaly rozruch, oznámilo americké rodinné rádio (AFR), že po více než deseti letech již nebude vysílat pořad „Pravda pro život“. Begg byl také odstraněn z webových stránek Pastýřské konference, kterou pořádá MacArthurova kongragace Grace Community Church.

MacArthur poznamenal, že ačkoli má k Beggovi „velkou náklonnost“ a jejich přátelství trvá již 45 let, s jeho radou nesouhlasí.

„Chci také říct, že byste neměli soudit člověka podle jeho nejslabší chvilky,“ řekl MacArthur. „Každý z nás bude mít slabou chvilku. Po tom, co jsem řekl, musím nesouhlasit s odpovědí, kterou na tuto otázku dal.“

MacArthur vysvětlil, že podle něj existuje „mnoho důvodů“, proč by měl křesťan odmítnout účast na svatbě homosexuálů nebo transsexuálů, a odmítl Beggův argument, že by účast na svatbě poukazovala na soucit.

„Moje odpověď na to je, že nejlaskavější věc, kterou byste mohli udělat, by bylo nejít tam a odsoudit takový vztah; to je láskyplné,“ řekl. „Není láskyplné pomáhat někomu slavit vstup do hněvu Božího soudu.“

„Není čas na to, abyste oslavovali a mysleli si, že vaše náklonnost k někomu je prostředkem jeho spásy,“ pokračoval. „Ke spáse dojdou, až Pán odhalí jejich hřích. Proto Duch svatý – Jan 16 kapitola – usvědčuje z hříchu, spravedlnosti a soudu. A to, co by se mělo někomu říci, je: To je špatné, to je proti Božímu řádu, to není manželství.“

MacArthur dále tvrdí, že manželství osob stejného pohlaví „vůbec není manželstvím“, protože je v rozporu s Božím záměrem pro tuto instituci.

„Je to rouhání proti Bohu, stejně jako život transsexuálů a homosexualita,“ řekl. „To je poselství, které je třeba předávat v lásce.“

MacArthur pochyboval, zda by on osobně dokázal „přežít“ svatební obřad, který považuje za hříšný, a zároveň budit zdání, že ho podporuje. Kdyby tak učinil, znamenalo by to podle něj „napomáhat oslavě něčeho, co se vzpírá Božímu záměru a co je v současnosti hrotem kopí zkaženosti celé této kultury“.

MacArthur také vyjádřil podiv nad tím, proč se Begg do této záležitosti vůbec pouštěl, když to může poškodit jeho službu a pověst.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. února 2024 Foto: YouTube – John MacArthur

Exit mobile version